Kategorie
Edukacja kosmetyczna Kosmetyka

Nauka stacjonarnie czy online -co wybrać?

Wiele osób chce się uczyć dalej po szkole, kursie, uczelni, dowolnym typie edukacji. Ci, którzy nie chcą, wiele tracą. Artykuł będzie o ambicji, dążeniu do uzyskania wielu informacji. Nie ograniczaj się do jednego kursu, szkoły. Dziś wiele można się nauczyć w sieci. Za darmo i za opłatą i ma to wady i zalety. Online jest teoria, praktyczne filmiki wykonane przez profesjonalistów. Przeczytaj o wiedzy stacjonarnej, gdzie wiele można online.

Jakie są zalety wiedzy stacjonarnej?

Poznajesz ludzi na kursach grupowych, szkołach w grupie lub na indywidualnych. Nie ma znaczenia, bo liczy się praktyczna nauka i bieżące pytania do szkoleniowca. Niezależnie od tego, o jaką branżę chodzi. Kosmetyczna to jednak praca przy cudzym ciele, włosach, paznokciach. Istnieją konsultacje online, ale to nie to samo. Specjalista dobry musi zobaczyć coś na żywo. Bez tego nie dobierze zabiegów, nie zaleci pielęgnacji. Samo zdjęcie nie wystarczy, żeby cokolwiek powiedzieć. Stacjonarnie zadajesz pytania i od razu otrzymujesz odpowiedzi. Szczególnie na kursach indywidualnych masz czas przeznaczony na naukę. Nic w tym czasie cię nie rozprasza, nie przeszkadza w placówce edukacyjnej. Na miejscu oglądasz sprzęt używany do zabiegów, produkty, inne. W domu nie masz tego wszystkiego albo urządzenia do domowego użytku mające wady i zalety.

Jakie są wady wiedzy stacjonarnej

Trzeba dojechać i często dalej, bo dobrzy specjaliści nie zawsze są w twoim mieście. To wiąże się z kosztami noclegu, dojazdu, innymi. Warto też szukać profesjonalistów bliżej. Na pewno w większych miastach coś się znajdzie. Często są to szkoły, studia w trybie zaocznym. Zajęcia są w weekendy i nie każdy ma chęć pogodzić naukę z pracą. Bywa, że praca też jest w sobotę i niedzielę i nie ma czasu na naukę. Pozostaje wtedy nauka online w dowolnym czasie. Kursy stacjonarne też trwają czasami zbyt krótko, żeby się czegoś nauczyć. Dzienny tryb jest lepszy, bo dłużej trwa nauka. Tu jednak trzeba czasu, a tego nie mają osoby, które pracują. Ważne są jednak też samodzielne ćwiczenia, zdobywanie wiedzy.

wiedza stacjonarna, wiedza online, wady, zalety

Jakie są zalety wiedzy online?

Oszczędzasz czas, pieniądze na dojazdach, noclegach. Te kwoty mogą być wydane coś innego lub dalszą edukację. Zdobywasz wiedzę wtedy, kiedy masz czas. Na przykład rano albo wieczorami w zależności od grafiku. Ważne, żeby też mieć stałe godziny na to przeznaczone, a nie ciągły chaos. Koniecznie kupuj wartościowe kursy online i miej wiedzę od profesjonalistów. Materiały masz w formie wideo, dostępu do artykułów, innej wygodnej. Słuchasz i oglądasz na dowolnym urządzeniu, w miejscu, gdzie możesz się skupić. W sieci szkolenia są tańsze niż stacjonarne. Oszczędza się na wynajmowaniu sali, dojazdach specjalistów, są nagrane raz dla wielu osób.

miasto

Kursy online- dobry sposób na zarobek dla profesjonalistów

To także dobry sposób dla osób, które mają wiedzę i chcą ją przekazać innym. Nie jeżdżą po hotelach, konferencjach, nie martwią się o ograniczoną liczbę uczestników. Kurs online może obejrzeć dowolna liczba osób i więcej na tym zarobią. Masz tyle czasu, ile chcesz na przyswojenie informacji. Kupuj kursy z dłuższym czasem dostępu, bo niestety bywa, że jest on krótki.

Jakie są wady wiedzy online?

Istnieją minusy zdobywania wiedzy w sieci. Między innymi jest to, że niestety wiele osób może nagrywać filmy, pisać. Powstaje z tego nie zawsze wartościowa wiedza. Bez własnej profesjonalnej edukacji będzie komuś ciężko tłumaczyć innym. Zwracaj uwagę na merytoryczną wiedzę w sieci. Do nagrywania online potrzebne są też warunki. Dobrze, jeśli ktoś ma swoją firmę, jest ekspertem w danej dziedzinie. Ma wtedy lokal, miejsce, czas i to, co potrzebne do nagrania. Oglądasz, kiedy chcesz, ale są ograniczenia dostępu. Warto zwracać na to uwagę przy kupnie kursu.

Nie ważne jak, ważne, że zdobywasz wiedzę

Warto online i stacjonarnie i żeby było wartościowe. Nagrane przez specjalistów mających naturalną potrzebę zdobywania wiedzy. Chodzenia na targi, kongresy, czytanie książek, gazet. Istnieją kursy krótsze lub dłuższe w każdej wersji. Do wyboru jest wiele i warto obejrzeć sporo ofert, zanim się coś wybierze. Liczy się wiedza na wysokim poziomie i może być zdobyta w dowolny sposób.

Polecane artykuły mojego autorstwa:

wiedza płatna czy darmowa?

Edukacja kosmetyczna – kategoria na tej stronie

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *