Kategorie
Kosmetyczne przemyślenia Kosmetyka

Kosmetyczne rytuały, czyli jak zadbać o siebie w krótkim czasie

Czas mija szybko i ciągle coś się dzieje. Próbujemy różnych rzeczy, jesteśmy gdzieś dłużej lub krócej. W weekendy się uczymy większą część dnia i ciężko znaleźć czas na zadbanie o siebie. Co można zrobić w krótkim czasie? Jak zadbać o siebie robiąc jednocześnie kilka rzeczy i nakładając więcej niż jeden kosmetyk o dłuższym działaniu. Przeczytaj, jeśli brakuje ci czasu.

Twarz- rytuały kosmetyczne

Maseczka w kremie, płacie może być nałożona podczas innych czynności. Na przykład pisania przed komputerem, czytania e-booka lub książki papierowej, słuchania lub oglądania czegoś. Kosmetyk działa i po czasie zmywasz i smarujesz twarz kremem. Wcześniej też wykonany musi być demakijaż. W tym czasie można mieć maskę na umytych włosach albo farbę na suchych.

łabędź, plaża, uroda, czas, relaks .

Ciało- rytuały kosmetyczne

To trzeba poświęcić uwagę i wsmarować balsam, zrobić piling, depilację, inne. Nie da się za bardzo jednocześnie z czymś innym nałożonym na ciało. Zabiegi te nie zajmują wiele czasu i mogą być zrobione po poświęceniu czasu na inne. Na ciało oferowane są także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w salonach. Wtedy rezerwujesz termin i ten czas jest poświęcony tylko na pielęgnacje. Uzależniasz go od grafiku w szkole, pracy. Wykonywane są usługi z użyciem sprzętu i profesjonalnych kosmetyków dostępnych tylko u specjalisty.

Włosy- rytuały kosmetyczne

Piling skóry głowy, maski, odżywki, farby do włosów i inne kosmetyki są używane do pielęgnacji, koloryzacji. W salonie rezerwujesz termin i masz. W domu, kiedy masz czas i możesz wykonać farbowanie włosów i mieć ładny kolor. Warto wybrać w drogerii dobrą farbę, a nie przypadkową z promocji. Taką, która nadaje kolor widoczny po jednym lub kilku użyciach.

paznokcie, manicure, pedicure, jesień
Paznokcie- rytuały kosmetyczne

Przede wszystkim manicure i pedicure jak już nie ma czasu na malowanie, przedłużanie w salonie. To ważne, żeby dłonie ładnie wyglądały i były chronione w domu i pracy. Pisałam o tym artykuł na stronie. Pomalować paznokcie można lakierem tradycyjnym i zajmie to mało czasu wbrew pozorom. Minusem tego jest krótka trwałość, ale nie trzeba lampy, której jakość się liczy. Nie kupuj takiego sprzętu w zbyt atrakcyjnej cenie, w markecie. To nie zawsze będzie dobrze działać. Podobnie jak frezarka do domowego użytku wykonana tak źle, że odpadnie jej główna część.

Jak znaleźć czas na dbanie o urodę?

Wstań wcześniej rano, żeby zdążyć coś zrobić, nawet jeśli nie idziesz na poranną zmianę. Warto, bo jest więcej czasu potem. Spać też można iść wcześniej, zrobić coś rano zamiast w nocy. Organizacja jest ważna i spisanie wszystkiego na kartce. Bez tego powstanie chaos i nie będziesz wiedzieć, co kiedy zrobić. Brak takiej listy skutkuje chaosem w wielu dziedzinach. Z dnia na dzień wtedy jest coraz więcej niewiadomych i ciągle coś innego wypada. Lepiej zadbać o siebie z listą niż potem nie pamiętać, czy zrobiło się maseczkę, piling lub coś innego.

Jak widać, jest wiele możliwości zadbania o siebie w krótkim czasie. Zrób zabiegi wtedy, kiedy masz chwilę i poświęć ją dla siebie. Nie trać na social media, czytanie newsów w sieci, komentowanie ich bez sensu. To powoduje stratę czasu, a ten jest cenny.

Ważna informacja

Teraz na Buycoffee kupując mi albo komuś innemu kawę, zyskujesz trzy darmowe lekcje angielskiego z profesjonalistami. Jeśli chcesz docenić wiedzę to warto. Szczegóły promocji tu

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *