Kategorie
Kosmetyka Zakupy kosmetyczne

W domu czy w salonie, czyli o urządzeniach kosmetycznych

W sklepach dostępne są różne urządzenia kosmetyczne. Służą do dbania o twarz, ciało, włosy, paznokcie. Każde z nich ma inne funkcje i można mieć domowy salon kosmetyczny. Zadbać o siebie w dowolnym czasie bez czekania na terminy. Z pozoru jest to dobre rozwiązanie mające wady i zalety. Przeczytaj o nich więcej, ale nie rezygnuj z wizyt u profesjonalistów.

Kosmetolog, Kosmetyczka, lekarz medycyny estetycznej, a może coś w domu?

Z braku czasu i nie tylko często wybiera się domowe sposoby na urodę dostępne szybko i łatwo. Warto jednak wiedzieć, że specjalista ma wiedzę profesjonalną i zaawansowany sprzęt. Domowy może mieć słabsze parametry technicznie, być źle dobrany. Nadają się do użytku i producent to zapewnia. Od czasu do czasu można albo ewentualnie w połączeniu z zabiegami profesjonalnymi.

Jakie są zalety sprzętu domowego?

Cena jest atrakcyjna i urządzenie masz na długi czas. Frezarką zrobisz manicure, pedicure, być może ściągniesz masę z salonu. Jeśli ma wymienne frezy i jest podłączana do prądu to warto. Jeśli jest na baterie i nie ma frezów zapasowych, nadaje się na podróż. Istnieją urządzenia do depilacji dające efekt na dłuższy czas. Warto je mieć, bo bez wychodzenia z domu będziesz mieć gładką skórę. Do tego lampy do paznokci, lakiery hybrydowe, żele, akryle i można mieć przedłużone paznokcie w domu. Samodzielnie wiele można, jeśli masz umiejętności. Wiele osób próbuje i może coś z tego wyjdzie.

manicure

Jakie są wady sprzętu domowego?

Nie jest tak zaawansowany pod względem parametrów technicznych, jak profesjonalny. Gdyby tak było, nie istniałyby salony kosmetyczne, lekarze medycyny estetycznej nie oferowaliby swoich usług. Nie jest też opłacalny cenowo czasami. Lepiej iść na serie zabiegów lub te, które mogą być wykonane pojedynczo. Tu także trzeba czasu i z pozoru łatwiej go znaleźć, ale też stracić. Efekty mogą nie zadowolić. Dostępny w wielu miejscach i niekoniecznie dobry. Nie są za bardzo opłacalne urządzenia na baterie. Lakierów do paznokci lepiej używać tradycyjnych niż narażać swoje paznokcie na uszkodzenia.

Jak widać, domowy sprzęt ma wady i zalety. Warto zapoznać się z ofertą tego typu i podjąć decyzję o jego używaniu, kupnie. Dlatego ważna jest wartościowa wiedza o kosmetyce, sprzęcie, parametrach. Wiele można wykonać w domu, ale nie zastąpi to w pełni korzystania z usług salonów.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *