Kategorie
Kosmetyczne przemyślenia

Kosmetyka nie jedno ma imię

Zapraszam do lektury kosmetycznych przemyśleń. To nowa kategoria na mojej stronie, bo nie tylko wiedza tutaj będzie. Pojawią się także luźniejsze teksty o pielęgnacji, makijażu, inne o kosmetyce.

Istnieje wiele sklepów oferujących różnego rodzaju kosmetyki i wśród nich też inne produkty. Drogerie, perfumerie, dyskonty, markety i inne miejsca, o których było w artykule, w jakich sklepach można kupić kosmetyki?

Do pielęgnacji, makijażu, perfumy, akcesoria kosmetyczne, inne. Wszystko i tak sprowadza się do zapachu. To on odgrywa główną rolę. Wybieramy na podstawie tego, że jakaś roślina, owoc ładnie pachnie. Liczy się skład, opakowanie i inne kryteria opisane w artykule o zakupach na tej stronie.

Bywa się w różnych miejscach i szukamy tam inspiracji kosmetycznych. Najwięcej spotkać ich można na targach kosmetycznych. Nie każdy jednak tam bywa i odwiedzamy głównie drogerie, perfumerie, markety zlokalizowane w miastach. Zakupy też można zrobić online bez jeżdżenia po to na targi, chodzenia po sklepach. Na targach jednak jest możliwość zobaczenia wszystkiego na żywo. Stacjonarnie można się dowiedzieć więcej od kogoś, kto się na tym zna. Samodzielnie wypróbować, jeśli są dostępne próbki. Obejrzeć na żywo opakowanie, kolory, sprawdzić zapach. W wielu preparatach są różne stężenia danej substancji. Nie każdy kosmetyk np. z aloesem pachnie tak samo. Warto robić takie porównania i sprawdzać kilka produktów oferowanych przez wiele marek.

Interesować się można także różnymi specjalizacjami z dziedziny kosmetyki i kosmetologii. To z pozoru to samo, ale jednak inne zagadnienia. Niewiele osób, a nawet nikt nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego, być wszędzie i czytać każdą książkę. Pasjonaci jednak poświęcą czas na to, żeby dowiedzieć się jak najwięcej. Dziś można nawet znaleźć bezpłatne kształcenie kosmetyczne. To zawsze jest wiedza i może stanowić dodatek do innej. Zdobywanie informacji nigdy nie jest stratą czasu. Zawsze coś z tego można mieć, nawet jeśli jest to lekcja, jak coś wybrać, jak nie wybierać. Co zrobić, żeby mieć jednak z tego jakąś korzyść. Jedni idą kształcić się dalej, a inni wybierają coś innego. Dalej jednak obserwują branżę i lubią, chcą w tym coś osiągnąć. Po czasie mogą stwierdzić, czy było warto i dlaczego. Kosmetyka daje wiele możliwości i można się zastanowić, czy spełnia się kryteria. Opisałam opcje w artykułach na blogu Zeszyt urody:

cz1

cz2

Kosmetyczne przemyślenia na blogu pisaniezfiliżankąherbaty

Kosmetyczne przemyślenia w filiżanką herbaty

Kosmetyczne przemyślenia z filiżanką herbarty- jakie kosmetyki lubisz?

Kosmetyczne przemyślenia z filiżanką herbarty- nowe kolory

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *