Kategorie
Edukacja kosmetyczna Kosmetyka

Jak wybrać dobrą książkę o kosmetyce i nie tylko?

Istnieją różne książki z wiedzą dostępne stacjonarnie i online. Papierowe, elektroniczne, w abonamentach i do kupienia na własność. Liczy się zawarta w nich wiedza. Co to znaczy książka z wiedzą? Nie każdy zna odpowiedź na to pytanie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wybrać dzieło z profesjonalną wiedzą.

Co to jest wiedza?

Tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Zdarza się jednak, że ktoś nie wie, co mamy na myśli mówiąc książki z wiedzą z danej dziedziny. Oznacza to, że zawierają konkretne informacje. Opisane podobnie jak w podręcznikach. Bez zbędnych przemyśleń i historii życia autora. Podstawą jest wiedza o kosmetyce zdobyta z profesjonalnych źródeł. Inaczej nie będzie to dobre dzieło. Warto zwrócić uwagę na spis treści książki o kosmetyce i zapoznać się z zagadnieniami. Bez tego nie ma co sięgać po dzieło. Sam tytuł nic nie powie.

Zdjęcie mojego autorstwa

Kim jest autor i skąd ma wiedzę?

Ostatnio widziałam artykuł, że influencerzy w Chinach będą musieli wiedzieć, o czym mówią. Wiele jest tego w sieci warto się zapoznać. Ucieszyło mnie to, bo nie lubię jak ktoś nie zna się na kosmetyce i wypowiada. Często w mediach społecznościowych widać, że mówią o czymś i nie za bardzo wiedzą o składnikach. Źle też czasami nakładają kosmetyki na twarz, a także zbyt dużą ilość. Osoba pisząca książki o kosmetyce w wersji papierowej i elektronicznej musi mieć wiedzę zgodną z wykształceniem. Mile widziany jest kurs kosmetyczny i chęć zdobywania wiedzy.

Czy spis treści jest interesujący?

Wbrew pozorom spis treści wiele mówi o zawartości książki z wiedzą. W powieściach z różnymi wątkami nie jest potrzebny. Jeśli nie ma tytułów, ważnych rozdziałów podzielonych na części to moim zdaniem jest zbędny. Gdy nie masz żadnego zagadnienia, potrzebne będą podstawy wiedzy o kosmetyce w książce lub e-booku. Dzięki temu poznasz branżowe słownictwo. Nie będziesz nazywać kosmetyki branżą beauty, urodą. Zapoznasz się z działaniem kosmetyków, rodzajami skóry, zabiegami oferowanymi na rynku. Dowiesz się, że istnieją salony kosmetyczne, kliniki medycyny estetycznej i kosmetyka i kosmetologia to nie to samo. Unikniesz też mitów o kosmetyce.

Poradnik czy wiedza profesjonalna?

Z poradnikami bywa różnie, a te o kosmetyce zawierają przepisy na maseczki, inne. Ktoś może chcieć mieć na półce takie dzieło i nie ma w tym nic złego. Warto jednak korzystać z tych rad zamieszczonych gdziekolwiek z rozsądkiem. Liczy się wiedza z profesjonalnych źródeł. Największy wybór książek o kosmetyce jest w różnych księgarniach online. Tam można porównać ceny i wybrać najlepszą.

Okładka, liczba stron, zdjęcia, cena

Grafika na okładce nie ma znaczenia, a także to, czy jest twarda, czy miękka. Ma być trwała, bo do książek z wiedzą wraca się regularnie. Ważna jest cena książek adekwatna do jakości. Kwoty, które często trzeba wydać na książki o kosmetyce to minimum sto złotych. Bywają tańsze, ale to też zależy od promocji, okazji dnia czy innych rabatów. Często patrzę na ceny i spis treści, liczbę stron i wydaje się nieadekwatne. Nie kupuję wtedy i wybieram coś innego albo nic. Czasami lepiej kupić bilet na konferencję dwudniową i dowiedzieć się więcej. Pójść lub obejrzeć wykłady online, jeśli jest taka możliwość. Dobry jest także darmowy fragment dzieła i można podjąć decyzję o zakupie. Książka musi także być dobrze sformatowana i mieć zdjęcia. Niekoniecznie muszą być własnością autora, ale fajnie, jeśli ma taką możliwość. Jeśli pokazuje coś, co wymaga fotografii, to lepiej, że by miał własne. Istotny jest też format tekstu.

Jak widać, jest wiele kryteriów, które spełnić może książka kosmetyczna dla tych, którzy tego wymagają. Warto mieć kilka książek z tej dziedziny i nie skupiać się na jednej.

Linki do recenzji książek na moim blogu czytaniezfiliżankąherbaty i są to moje książki. Nie sponsorowane.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *