Jak dobrze wybrać podkład do makijażu?
Wybór podkładu nie jest łatwy. W drogeriach często są testery podkładów i można sprawdzić odcień, konsystencję, wygodne użycie opakowania. Odcień jednak najlepiej sprawdzić na twarzy. Inaczej możesz źle wybrać podkład i potem próbować coś z tym zrobić. W sklepie światło może nie sprzyjać decyzji. Dowiedz się więcej o tym, jak wybrać podkład.
Po pierwsze: jaki odcień podkładu?
Większość jest do siebie podobna i ma kolor beżowy. Po to są testery podkładów i ułatwiają wybór. Zobaczyć je można także na blogach, filmikach z makijażami w sieci. Barwa ta ma znaczenie dla koloru skóry twarzy. Nie można wybrać dowolnej i jeśli to lepiej jasną. Wtedy zużyjesz tylko podkład bez problemu. Ciemniejszy będzie ciężko stosować bez użycia rozjaśniacza lub innego podkładu z tej samej marki. Warto \malować się dopasowanym i wyglądać dobrze na co dzień.
Po drugie: konsystencja ma znaczenie
Podkład musi się dobrze rozprowadzać na twarzy. Nie może tworzyć nieestetycznych plam, musi się dopasować do cery. Nie może wylewać się z opakowania. Wtedy będzie go zbyt dużo i się zmarnuje. Na twarz nakłada się niewielką ilość. Konsystencja musi być taka, żeby łatwo i szybko się wchłonął podkład na twarz. Nie może to trwać dłuższy czas. Dobry podkład do makijażu od razu dobrze się rozprowadza, kryje niedoskonałości.
Po trzecie: opakowanie, czyli tubka, szklane, plastikowe z pompką
Dostępne na rynku podkłady mają opakowania z różnych tworzyw. Plastikowe z pompką naciskane może się zacinać, źle wyciskać. Wszystko zależy od tego, z czego zrobiona jest część do naciskania. To ona jest najważniejsza, inaczej nie wyciśniesz podkładu. Natomiast podkłady w tubce najłatwiej wycisnąć. Wtedy nic się nie zacina i jeszcze można rozciąć tubkę, gdy jest zbyt mało kosmetyku.
Po czwarte: podkład mineralny czy zwykły?
Warto wypróbować podkłady i sprawdzić je na swojej skórze. Mineralny może być w kremie, proszku, płynie. Ma w składzie cenne substancje, krótki skład. Zwykłe tego typu kosmetyki też mają właściwości pielęgnacyjne. Każdy z nich może się dobrze rozprowadzać, to zależy od marki, firmy, konkretnych podkładów, metody nakładania.
Po piąte: nie testuj podkładu na dłoni
Nie dowiesz się zbyt wiele o kosmetyku, rozprowadzając krople na nadgarstku. Używa się ich w różnym świetle i tak też patrzy na barwę. Lepiej nakładać podkład na twarzy i wtedy sprawdzić jego cenne właściwości. Zobaczysz kosmetyk u siebie przed lustrem i jak wygląda skóra w różnych warunkach pogodowych. Jeśli nie sprawdzisz na twarzy, to możesz źle wybrać podkład dla siebie i ciągle próbować nowych.
Po szóste: nie patrz na opinie i gwiazdki
Trudno do tego przekonać, ale nie warto tego robić. Używam teraz pewnego kosmetyku, którym wiele osób jest zachwycona. Ja też bym była, ale podkład ten źle się rozprowadza na skórze. Trwa to dłużej niż przy poprzednim. Nie wybrałam go z opinii. Po prostu spodobał mi się odcień i markę lubię od dawna. Mam też o kosmetyce wiedzę profesjonalną. Wrócę chyba do poprzedniego, który ma niewygodne opakowanie. Inne kryteria spełnia od dłuższego czasu. Nie chciałam go zmieniać, ale byłam zmuszona przez opakowanie.
Jak widać, wybór podkładu nie jest łatwy. Liczy się wiele czynników i wśród nich jest odcień, konsystencja, dopasowanie do rodzaju skóry. Oprócz tego ważne jest opakowanie, nietestowanie na dłoni. Nie wystarczą też do wyboru opinie w sieci. Jestem też za wprowadzeniem próbek podkładów, najlepiej darmowych, ale mogą też kosztować. Wtedy będzie wygodniej go wybrać.
Podobne wpisy
2 odpowiedzi na “Jak dobrze wybrać podkład do makijażu?”
Bardzo przydatny post, zawsze mam problem z wyborem właściwego podkładu 😊
Dzięki 🙂