Kategorie
Kosmetyka

Jak dobrze wybrać kosmetyk dla siebie?

Nie wiesz, jak wybrać kosmetyk i ciągle trafiasz na nie dostosowane do swojej skóry? Może też mieć źle rozprowadzającą się konsystencję, zapach. Nie znasz swojego rodzaju skóry i stosujesz przypadkowe, wybrane z opinii znajomych, influencerów? Przeczytaj, a dowiesz się, jakie kryteria powinien spełniać dobry kosmetyk.

Opinie znajomych, znanych osób- czy na pewno to dobra decyzja?

Każdy z nas ma inną skórę i nie jest tylko podział na mieszaną, tłustą, suchą, naczynkową, wrażliwą, trądzikową. Nie wystarczy, że wiesz, jaki rodzaj skóry ma koleżanka. Ona może nie mieć tego profesjonalnie stwierdzonego. U ciebie może nie sprawdzić się ten sam preparat. Tak samo nie warto patrzeć na opinie innych i kupować bez zastanowienia tego, co polecają. Potem myślimy, że ktoś poleca coś, co nie nadaje się do niczego. Na blogach, w social mediach można obejrzeć zdjęcia odcieni szminek, jak kosmetyk się rozprowadza. Dzięki temu wybór jest łatwiejszy, ale nie ma pewności, że coś sprawdzi się u ciebie. Recenzje innych nie mogą stanowić głównego kryterium wyboru. To są kryteria tych osób, a nie twoje.

zdjęcie mojego autorstwa

Na wybór kosmetyku ma wpływ:

1. Konsystencja– dotyczy to kremów, balsamów do ciała, innych, które się rozprowadza na skórze i mają się szybko wchłaniać.

2. Składniki- kieruj się ich działaniem. Dostosowane do skóry i efektów, które chcesz osiągnąć. Inne będą ujędrniać, nawilżać, działać antybakteryjnie. Pomocna w tym zakresie będzie konsultacja z kosmetologiem w profesjonalnym salonie. Podejmie wtedy decyzję, jakie składniki masz używać.

3. Zapach- jest istotny dla wielu osób. Wybierz aromaty ulubionych owoców i roślin. Na podstawie ich działania zdecyduj, które będą dobre dla twojej skóry.

4. Pojemność- szampony, maski i odżywki do włosów, balsamy do ciała, żele pod prysznic, mydła. Warto stosować większe opakowania kosmetyków tego rodzaju.

5. Rodzaj opakowania- szklane, plastikowe, z pompką, nakrętką. Każdy wybierze inne według swoich kryteriów oraz dbania o planetę.

Jak widać, warto mieć swoje kryteria wyboru kosmetyków. Warto też mieć wiedzę o kosmetyce z wartościowych źródeł. Poczytaj wartościowe teksty kosmetyczne, prasę, idź na targi, konferencje z wykładami. Wtedy wybierzesz odpowiednie preparaty bez zbędnego tracenia czasu na czytanie recenzji.

Polecane wpisy na Zeszyturody

Czy umiesz dobrać kosmetyk dla siebie?

Dobór podkładu do makijażu- co jest ważne?

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *