Kategorie
Kosmetyka Zakupy kosmetyczne

Jak wybrać żel do mycia twarzy?

To istotny kosmetyk do codziennego stosowania. Rano i wieczorem żel do mycia twarzy oczyści skórę z zanieczyszczeń. Dzięki temu skóra jest gładka, oczyszczona, przygotowana do zastosowania toniku, kremu. Nie jest łatwo wybrać dobry żel do mycia twarzy. Artykuł ułatwi Ci wybór w sklepach stacjonarnych i online.

Skład INCI – do znudzenia, ale ważny

Istotny w każdym preparacie do twarzy i nie tylko. Warto znać składniki, które podrażniają twoją skórę. Dzięki temu lepiej wybierzesz, a także dobrze mieć wiedzę o składzie INCI dostępną na blogach, stronach, konferencjach, e-bookach, książkach. Znając swoją skórę i dysponując wiedzą, masz ułatwiony wybór. Gdy nie znasz typu swojej skóry, wybierasz metoda prób i błędów. To też jest cenne, ale z wiedzą masz lepiej. Nie będziesz stosować przypadkowych kosmetyków niedostosowanych do skóry.

Stwórz własny ranking żeli, które już stosujesz – na pewno masz sprawdzone

Czymś myjesz twarz, a jeśli nie żelem, to innym kosmetykiem. Niezależnie od tego napisz na kartce ulubione kosmetyki do mycia twarzy i wtedy wybierzesz. Jeśli coś nie jest dostosowane, podrażnia, to też to wpisz na listę. Potem możesz pomijać przy zakupach to, co się nie sprawdziło. Przyjrzyj się składnikom, ułatwi to wybór czegoś nowego albo wrócisz do dawniej stosowanych. Ranking żeli do mycia twarzy pomoże ci wybrać dobry skład, opakowanie, z pilingiem i bez drobinek. Wpisz na listę wszystkie żele, które były w twojej kosmetyczce.

Spisz ranking żeli

Stwórz ranking firm, które lubisz i stosujesz ich produkty

Wśród ofert tych firm i marek znajdź żele do mycia twarzy i dowiedz się o nich więcej. Sprawdź ich skład, działanie, pojemność, opakowanie i wszystkie kryteria – to, co, co liczy się dla ciebie przy wyborze kosmetyku. Na pewno masz ulubione firmy i marki i wracasz do nich regularnie. Jeśli nie to warto odwiedzić targi kosmetyczne odbywające się w różnych miastach. Dzięki temu poznasz marki profesjonalne i nie ograniczysz się tylko do drogerii, apteki, dyskontów, marketów.

Ranking sklepów, które lubisz – spisz te, które mają duży wybór

Wybierz sklepy online mające bogatą ofertę kosmetyków. Dzięki temu oszczędzasz na kosztach dostawy z kilku sklepów. Zostaje też więcej czasu na czytanie książek lub artykułów. Szukasz ulubionych produktów i odkrywasz nowe w drogerii mającej duży wybór. To ważne, żeby drogeria internetowa miała wszystkie kategorie kosmetyków do twarzy, ciała, włosów, paznokci. Oprócz tego także akcesoria kosmetyczne, artykuły higieniczne potrzebne na co dzień.

Ulubione składniki-rośliny, inne

Konsystencja, zapach, pojemność

Żele do mycia twarzy mają różną konsystencję. Gęstą i rzadszą i zużywa się przez to szybciej lub wolniej. Wybierz wydajny żel do mycia twarzy i wtedy trzy pompki wystarczą na jedno zastosowanie. Stosowany dwa razy dziennie kosmetyk o pojemności 400 mililitrów wystarczy na miesiąc lub trochę ponad. Mniejsze pojemności nie opłacają się cenowo. Do codziennego stosowania lepiej wybrać większe opakowanie. Liczy się także zapach, który ma wpływ na odczucia związane ze stosowaniem.

Gdzie kupić większe pojemności

Trudno je znaleźć w drogeriach. Trzeba ich szukać wśród marek profesjonalnych i w aptekach. Wybierz sklep online lub stacjonarny i znajdź żele do mycia twarzy w większych opakowaniach. Wtedy zadbasz też o planetę. Apteki stacjonarne i online oferują marki niedostępne w drogeriach i marketach albo rzadko. Wśród aptecznych kosmetyków można znaleźć wiele ciekawych żeli do mycia twarzy. Mają także krotki i wartościowy skład, a to jest ważne przy wyborze kosmetyku do twarzy.

Jak widać, wybór żelu do mycia twarzy nie jest łatwy. Opakowanie powinno być większe, ładny zapach, wydajny i dobry skład na pierwszym miejscu. Stacjonarnie i online możesz kupić odpowiedni żel do mycia twarzy. Znajdź coś dla siebie i stosuj z przyjemnością.

Zapraszam także do stawiania wirtualnej kawy

Link do mojego bloga o książkach Czytaniezfiliżankąherbaty

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *