Kategorie
Kosmetyka

Czym pielęgnować twarz? Co ja stosuję?

Twarz jest bardzo ważna. Widoczna na co dzień i trzeba o nią dbać. Jak to zrobić? Co wybrać z ciągle pojawiających się nowości? Przeczytaj, a skompletujesz wszystko, co niezbędne.

Krem jest najważniejszy

Służy jako kosmetyk pielęgnacyjny i może zastąpić bazę pod makijaż. Krem na dzień warto stosować codziennie rano i wtedy kiedy zmywamy makijaż, Osobne kremy na noc to dobre połączenie z dziennymi. Wzajemnie się uzupełniają, mogą być z tej samej serii. Mam swoje ulubione marki i do nich wracam.

Żel do mycia twarzy- lepszy niż inne preparaty

Z pilingiem, bez pilingu, o konsystencji rzadkiej, gęstej. Żele do mycia twarzy to ważne preparaty do stosowania rano i wieczorem. Pielęgnują dzięki zawartych w nich składnikach. Wyciągi roślinne, nawilżające, antybakteryjne. Makijaż zmyje żel do mycia twarzy dostosowany do skóry. Żele mają najlepszą konsystencję do mycia twarzy i wraz z wodą dobrze myją.

Tonik

Kosmetyk ten tonizuje, odświeża skórę. Po nim można nałożyć krem na dzień lub na noc w zależności od pory dnia. Tonik jest ważny i nie należy go pomijać. Nie zastąpi go płyn micelarny. Kiedyś stosowałam jak mi się przypomniało. Dziś mam zawsze tonik w zapasie.

Maski

Przeznaczone do twarzy. Do nałożenia i spłukania po określonym czasie lub rozsmarowania na dłuższy czas. Nawilżają, ujędrniają, działają przeciwzmarszczkowo. Cenne składniki masek poprawią stan skóry. Warto stosować jedną w tygodniu. Istnieją też maski w płacie, ale ja ich nie polecam. Nie da się dobrze nałożyć, bo kształt jest dopasowany do każdego, czyli do nikogo. Za bardzo nawilżone i zsuwają się z twarzy. Z normalną maską kremową mogę pisać artykuł, z maską w płacie mam brudną klawiaturę gwarantowaną.

Serum

Działa silniej niż krem do twarzy. Wiele rodzajów sprawia, że jest duży wybór. Rewitalizujące, nawilżające, przeciwzmarszczkowe. Do stosowania w każdym wieku. Od czasu do czasu stosuję i też głównie z serii kremów do twarzy.

Jak widać, do twarzy jest dużo kosmetyków. Maski, toniki, żele do mycia twarzy, serum. Wśród nich znajdzie się coś dla ciebie.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *