Kategorie
Kosmetyka Zakupy kosmetyczne

Czy istnieją kosmetyki dla każdego?

Czy istnieją kosmetyki dla każdego?

Kim jest każdy i czy są dla niego kosmetyki? Istnieje fraza powtarzająca się w opisach i jest to „każdy rodzaj skóry, włosów, paznokci” i inne dla wszystkich. Nie wiem, skąd to się wzięło, bo nie jest możliwe stworzenie produktu dla każdego. Dlatego rynek kosmetyczny przepełniony jest wieloma produktami. Dostosowane są one do rodzaju skóry, włosów, paznokci, konkretnego problemu. Istnieją też kosmetyki dla zwierząt i to też niestety ma odwagę użyć człowiek. Przeczytaj, a dowiesz się, dlaczego nie warto myśleć, że coś będzie dla każdego.

Kim jest każdy?

Każdy albo prawie każdy używa jakiegoś kosmetyku. Dbać o higienę trzeba więc na pewno żel po prysznic, mydło, balsam do ciała są podstawą. O wyższości żelu nad mydłem w kostce napiszę innym razem. Do tego także o normalnym balsamie do smarowania, a nie czymś dwa w jednym. To jednak są niezbędne kosmetyki do pielęgnacji dla wielu osób.

Jakie kosmetyki proponowane są każdemu i dlaczego?

Niestety jest tego sporo. Kremy do każdej skóry, szampony do każdego rodzaju włosów. Drogeria pełna płynów micelarnych, które zmyją wszystko i nic, a toniki, żele do mycia twarzy i mleczka gdzieś na końcu regału. Wszyscy i do wszystkiego mogą też według niektórych informacji stosować pilingi, maseczki, podkłady i kremy tonujące, inne. To jednak spowoduje, że większość z tych osób będzie rozczarowanych. Nie dopasowana może być konsystencja, składniki i ich działanie, zapach.

do każdego rodzaju skóry, włosów, paznokci

Co jest przyczyną, że występuje słowo „każdy”?

Być może ktoś uznał, że nawilżenie przyda się wszystkim. Niezbędne stanie się też działanie ujędrniające, przeciwzmarszczkowe. To prawda, ale każdy potrzebuje innych składników, działania dla swojej skóry. Zmarszczki pojawiają u każdego, ale krem musi zawierać substancje do skóry wrażliwej, mieszanej, tłustej, suchej. Nie jest możliwe umieszczenie tego wszystkiego w jednym słoiczku kremu.

Jak widać, warto czytać składy, znać działanie substancji. Warto poznać też swój rodzaj skóry i wtedy wiedzieć samodzielnie co jest dobre. Nie dowiesz się tego od konsultantki na lotnisku ani w drogerii. Konsultantka może mieć wiedzę, ale nie ma sprzętu, salonu. Wiedzę taką zdobędziesz w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *