Kategorie
Kosmetyczne przemyślenia

Zapach ma znaczenie?

Na co dzień czujemy wiele różnych zapachów. Otaczają nas w pomieszczeniach i na zewnątrz. Nie da się ich uniknąć i nawet nie jest to wskazane. Aromaty są potrzebne w życiu, umilają czas, relaksują. Mogą zachęcać i zniechęcać do kupna kosmetyku, przebywania gdzieś. Jedni lubią delikatne, inni intensywne. Nie dogodzi się każdemu i to wiadomo nie od dziś. Dlatego lepiej używać mniej niż więcej dowolnych.

Unoszą się w sklepach, salonach kosmetycznych, gabinetach lekarskich i wszędzie, gdzie ktoś chce je mieć. W miejscach tych może zachęcać albo zniechęcać, ale ważny jest poziom usług. Zapach zawsze można zmienić i nadal funkcjonować. Intensywne czuć z daleka i niestety odstraszają, a te mniej można mieć bez przeszkód.

Dziś istnieją zapachy nawet do kosza na śmieci, ale lepiej je regularnie wynosić. Oprócz tego aromat można mieć w szafie, torebce, przy butach, innych. Dzięki temu przyjemnie się korzysta z tego wszystkiego.

lawenda

Intensywne to na przykład lawenda, bergamotka, jaśmin, a mniej to brzoskwinia, malina, banan, skrzyp polny. Wśród zapachów masz wiele do wyboru i można je wybierać na różne sposoby. Po prostu testuj różne na sobie. Wiadomo, jak pachną różne owoce i rośliny i na tej podstawie można wiele wybrać. Nie jest to jednak takie oczywiste, bo kilka kosmetyków np. z bananem w składzie różni się aromatem. Jeden pachnie dość realnie, a kolejny już zniechęca. Tak samo jest z innymi produktami zapachowymi.

Mamy także różnego rodzaju płyny stosowane do sprzątania. One także mają swoje zapachy, ale tu też można wybrać coś dla siebie.

Ładny zapach to także książki papierowe, które warto mieć. Najlepiej takie, które się lubi i do nich wraca. Na blogu o tym, co czytam polecam ciekawe. Pachnie też na półce z kosmetykami, które się stosuje. Wszędzie czujemy jakiś zapach i on nas przyciąga albo odpycha. Warto mieć swojej ulubione i to do nich wracać. Te mniej przyjemne można po prostu pominąć.

Polub okosmetyce.pl na Facebooku

Wakacyjna kosmetyczka – nadal aktualny tekst

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *