Kategorie
Kosmetyczne przemyślenia

Porady kosmetyczne- czy warto ich udzielać, gdy powstaje coraz więcej mitów

Doradzić można w wielu dziedzinach życia. Niektóre rady są niechciane, ale niektórzy muszą wyrazić swoją opinię. W tym artykule chodzi jednak o pożyteczne porady kosmetyczne. Udzielane po to, żeby lepiej wyglądać, być pewnym siebie. Przeczytaj, co to znaczy dobra rada z dziedziny kosmetyki.

Kto może udzielić porad kosmetycznych?

Niestety wiele osób, które czasami nawet nie interesują się kosmetyką. Mają tylko wiedzę z nie zawsze wartościowych źródeł. Często te same osoby tworzą mity kosmetyczne, dziwne przepisy, pseudo trendy. Znaleźć je można głównie w sieci, ale niestety nie tylko. Było tego trochę też w prasie, telewizji. Prasa godna uwagi to dziś tylko magazyny branżowe z prawdziwą wiedzą kosmetyczną. Nie czytam innych, ale obserwuję rynek i widzę, co jest sprzedawane w większych kioskach.

Kto powinien udzielać porad kosmetycznych?

Na pewno osoby, które mają wartościową wiedzę. Zdobytą w szkole, na uczelniach, kongresach, targach, z książek, prasy. Mające chęć zdobywania nowej wiedzy i nawet po pracy do późna w sobotę, wstają w niedzielę i idą na targi kosmetyczne. Osoby, które napisały, opublikowały swoje artykuły w sieci i nie tylko. Pisały na sprzedaż, zlecenie jako copywriterzy. Warto także ufać osobom mającym swoje marki kosmetyczne. Takim, którzy oferują kosmetyki z dobrym składem. Inspirować mogą także osoby mające swój salon, pracujące u kogoś.

Kto nie powinien udzielać porad?

Wspomniane już osoby niemające profesjonalnej wiedzy. Takie, których kosmetyka w ogóle nie interesuje. Używają kosmetyków z lodówki, a skład gotowych jest im obojętny. Na targi kosmetyczne nie pojadą nawet w dzień wolny od pracy. Takie osoby najczęściej tworzą mity, dziwne receptury.

Dlaczego ważna jest wartościowa wiedza?

Dzięki informacjom profesjonalnym będziesz wiedzieć, jak zadbać o siebie, jakie kupić kosmetyki. Jeśli korzystasz z mitów, to czeka się rozczarowanie i szukanie wartościowej wiedzy. Warto zaglądać i czytać regularnie okosmetyce.pl i różne kategorie na mojej stronie.

Czy w sklepie kosmetycznym dostaniesz dobre rady?

Tak, jeśli do pracy tam wybiorą osoby z wiedzą profesjonalną. Zaangażowane w zdobywanie wiedzy. Nie tylko te, które mają wiedzę z marketingu, który też jest potrzebny w wielu dziedzinach.

Nie, jeśli osoby tam pracujące nie interesują się niczym, co sprzedają.

Niestety w wielu ofertach wiedza jest tylko mile widziana i przeważnie niewiele osób ją ma. Nie mają też czasu na udzielanie porad, bo układają towar albo obsługują klientów w kasie. Nie ma przestrzeni na doradzanie, na poznanie asortymentu.

Jak widać, doradca kosmetyczny musi mieć wiedzę i takie osoby są potrzebne.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *