Kategorie
Kosmetyka Makijaż

Jak wybrać perfumy dla siebie?

Zapach jest ważny i trzeba go uważnie wybrać. Czujemy go potem cały dzień i nie może być uciążliwy. Perfumy trzeba wypróbować i nie warto kupować na podstawie ładnego flakonu. To kosmetyki, które powinny być testowane przez dłuższy czas. Co zrobić, żeby trafić na ładny aromat? Przeczytaj nowy artykuł na okosmetyce.pl

Perfumy – nie wybieraj flakonu

Producenci robią je coraz ładniejsze i chciałoby się mieć je wszystkie. Do tego są ozdobione, w różnych kształtach, kolorach, wzorach. Wyglądają jak dzieła sztuki, ale to nie to jest ważne. Niestety to nie flakon ma znaczenie. Potem może się okazać, że zapach jest zbyt intensywny, słabszy, nie czuć tego, co chcemy. Liczą się nuty zapachowe, a nie marka, opis, pudełko, flakon.

Perfumy, kwiaty, zapach, aromat

Perfumy – wybierz nuty zapachowe, które lubisz

Istotne są ulubione na co dzień aromaty. Przeczytaj, jakie są nuty serca, głowy, bazy. Wtedy będziesz wiedzieć, co zawierają. Nie zawsze jest możliwość testowania dłuższy czas. Dostępne są testery w sklepach, ale to nie wystarczy.

Dlaczego trzeba testować perfumy?

Wydaje się, że wystarczy po prostu powąchać i wiemy. To jednak nieprawda i zapach się zmienia. Lepiej mieć perfum w kolekcji niż więcej tych, których nie użyjesz. Nie pomogą też opinie innych. Dla każdego konkretny zapach będzie inny. Dla jednych świetny, a inni nie będą chcieli czuć tego całymi dniami.

Nie kupuj perfum w prezencie

To wydaje się świetny pomysł na upominek. Tak jednak nie jest, bo zapach trzeba sprawdzić, przetestować. Osoba, której dasz perfumy może nie być z nich zadowolona.

Jak widać, wybór perfum nie jest łatwy i ciągle pojawiające się nowości tego nie ułatwiają. Warto mieć próbki albo kupić mniejszą pojemność.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *