Kategorie
Kosmetyka

Błędy pielęgnacyjne w kosmetyce

Błędy pielęgnacyjne dotyczące twarzy, ciała, włosów, paznokci

Istnieje wiele błędnych przekonań związanych ze stosowaniem kosmetyków. Przeważnie wynikają one z przypadkowej wiedzy z internetu. Ktoś może próbować stosować różne produkty metodą prób i błędów. Lepiej jednak mieć od razu wartościową wiedzę. Wtedy suchy szampon zastąpisz normalnym myciem głowy. Przeczytaj o błędach, o których czyta się i słyszy najczęściej.

Suchy szampon zamiast mycia

Nie powinno się postępować w ten sposób ze swoją skórę głowy i włosów. Od czasu do czasu suchy szampon nie jest złym pomysłem. Nie wolno sięgać częściej. Lepiej umyć włosy co dwa dni i stosować normalny szampon i odżywkę, maskę. Inaczej można mieć problemy z włosami i ich objętością.

Stosowanie samego płynu micelarnego do demakijażu

Zmycie zanieczyszczeń z twarzy oraz mokrych nie może być tylko za pomocą jednego kosmetyku. Dobrym pomysłem jest żel do mycia twarzy dostosowany do rodzaju skóry. Z użyciem wody demakijaż jest skuteczniejszy. Bez wody i sam płyn micelarny nie zapewni dokładnego oczyszczenia skóry. Stosować można także mleczko do demakijażu oczu a resztę twarzy.

pokrzywy – jeśli zastosujesz przypadkowe mieszanki to możesz się poparzyć podobnie jak pokrzywami.

Starsze metody, nieaktualne urządzenia, szkodliwe składniki

Nie warto używać starych metod i sprzętów w domu i w salonie. Doprowadzi to nie zbyt zadowalających efektów. Warto interesować się nowościami w branży kosmetycznej. Ciągle pojawiają się nowe kosmetyki i zabiegi i są dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Domowe kosmetyki bez rozsądku

Nie powinno się w ogóle stosować jedzenia, produktów z branży spożywczej do twarzy, ciała, włosów, paznokci. Nie są dobrym pomysłem domowe kosmetyki wykonane z warzyw, owoców, innych. Z rozsądkiem i ze sprawdzonych preparatów można zrobić.

Jak widać, istnieją wiele błędów i mitów. Zostały opisane tylko niektóre. Warto z rozsądkiem stosować wszystkie kosmetyki używane na co dzień. Zarówno te kupione w drogeriach, jak i profesjonalne doradzone przez specjalistę z wykształceniem. Nie można stosować przypadkowych składników bez wiedzy kosmetycznej profesjonalnej o kosmetyce z prasy, konferencji, książek.

Polecane wpisy

Czy umiesz dobrać kosmetyk dla siebie?

Jakie kosmetyki są potrzebne do codziennego makijażu?

Problemy z włosami- jakie mogą być?

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *