Kategorie
Kosmetyka Makijaż Zakupy kosmetyczne

Oczy-jak pielęgnować, żeby widzieć więcej

Pielęgnacja skóry wokół oczu jest ważna dla kobiet i mężczyzn. Istotne są kosmetyki pod oczy i na powieki dostępne w różnej formie. Kremy, maseczki, zabiegi w salonie. Nie są podzielone na rodzaje skóry. Mają działać nawilżająco, przeciwzmarszczkowo, powinny mieć dobry skład. Skóra jest tu delikatna. Przeczytaj, co zrobić, żeby dobrze zadbać o oczy i skórę wokół nich.

Jakie są kosmetyki pod oczy i jak je wybrać?

Nie ma podziału na rodzaj skóry jak w przypadku kremów do twarzy. One są do tłustej, mieszanej, suchej, wrażliwej. Krem pod oczy mają konkretne działanie i tak wybieraj. Warto stosować przeciwzmarszczkowe, nawilżające z cennymi składnikami. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu zmarszczek, zmniejszysz też suchość. Problemem są także cienie pod oczami, ale z ich redukcją także poradzą sobie kosmetyki i zabiegi stosowane regularnie.

Istnieją różne preparaty pod oczy i są bezzapachowe

Kremy – w małych tubkach, które wystarczają na dłuższy czas. Mają konsystencje kremu, łatwo się wchłaniają, są bezzapachowe.

Żele – podobnie jak kremy, ale mają żelową konsystencję

Maseczki – mają przeważnie formę płatków żelowych, które łatwo się nakłada i zdejmuje po wyznaczonym czasie.

Zwróć uwagę na skład, działanie poszczególnych substancji. Między innymi kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, owocowe. Polecane są także okłady z rumianku, ogórka. Warto jednak być ostrożnym w stosowaniu tego rodzaju produktów. Szczególnie przy alergii, zapaleniu spojówek.

Co oferuje medycyna estetyczna?

Tu także jest wiele do wyboru i zabiegi wykonują specjaliści. Mają wiedzę, wykształcenie, są kosmetologami, lekarzami. Stosowane są kosmetyki profesjonalne i sprzęt dostępny w salonie. Mezoterapia igłowa, zabiegi redukujące cienie pod oczami, inne.

Jaki makijaż oczu?

Cienie do powiek, henna i regulacja, kredka lub inny kosmetyk podkreślający brwi, tusz do rzęs lub przedłużanie. To składa się na ładny wygląd oka na co dzień i nie tylko. Nie trzeba używać wszystkiego, ale wybrać to, co pasuje do urody.

słońce, okulary przeciwsłoneczne, lato

Zadbaj także o wzrok

Zbadaj u okulisty, który zaleci okulary lub soczewki. To dużo daje, bo widzisz więcej przy różnych wadach wzroku. Istnieją różni specjaliści z tego zakresu i zajmują się czymś innym.

Okulista – diagnozuje wady wzroku poprzez badanie. Ma ukończone studia medyczne i jest lekarzem. Wykonuje laserowe korekty wzorku, inne zabiegi.

Optyk – naprawia okulary, dobiera oprawki. Przeprowadza badanie wzroku, jeśli ma do tego uprawnienia. Realizuje receptę na okulary od lekarza okulisty.

Oprtometrysta – może badać wzrok, ale koryguje wybrane wady.

Jak widać, wiele jest sposobów na zadbane oczy i nie jest to tylko pielęgnacja. Warto przemyśleć temat i zadbać o wzrok i oczy kompleksowo. Teraz także chronić oczy przed słońcem i nosić okulary także przeciwsłoneczne.

Zapraszam do polubienia strony na facebook.com/okosmetyce

Postawienia kawy na Buycoffee/asiaokosmetyce

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *