Kategorie
Kosmetyka

W czym pomoże ci Trycholog?

Z jakimi problemami z włosami i skórą głowy iść do trychologia? Jakie zabiegi na włosy i skórę głowy może zaproponować? Używa sprzętu i kosmetyków w swoim i nie tylko gabinecie. Przeczytaj więcej o tym zawodzie i oferowanych usługach.

Trycholog- kto to jest, jakie ma wykształcenie?

Ukończyć może kosmetologię, licencjat lub uzyskać tytuł magistra. Oprócz tego studia trychologiczne uzupełniające wiedzę. Nie może to być ktokolwiek bez wiedzy profesjonalnej na temat skóry głowy i włosów. Taka osoba może zaszkodzić swoim klientom. Profesjonalny trycholog kompleksowo zadba o skórę głowy i włosy. Wykona zabiegi z użyciem trichoskopu i innych urządzeń. Zaleci pielęgnację domową i profesjonalną.

zdjęcie moje

Co oferuje Trycholog?

Wszystko zależy od doświadczenia, umiejętności i zapotrzebowania na różne zabiegi trychologiczne w miastach. Między innymi przeprowadza wywiad z klientem. Zapyta o stosowane kosmetyki do włosów i jak często są używane. Będzie chciał wiedzieć o twoich zasadach odżywiania, sposobie mycia głowy, jakiego sprzętu używasz. Zaleci także badania profilaktyczne i dzięki ich wynikom będzie więcej wiedział o stanie zdrowia. To podstawowe pytania trychologa w wielu gabinetach. Warto wiedzieć, o co zapytać i co powiedzieć. Przygotować wcześniej swoje odpowiedzi, żeby o niczym nie zapomnieć. Każdy zna swoje zwyczaje pielęgnacyjne i nie powinno być problemu.

Czego się dowiesz na konsultacji?

Na podstawie odpowiedzi na pytania trycholog opracuje plan zabiegów w serii lub pojedyncze. Zbada także skórę głowy. Wykorzysta do tego trichoskop oraz mikrokamerę, a także wzrok. Zobaczy to, czego nie widzisz w lustrze podczas czesania.

Jak widać, warto iść do trychologa i dowiedzieć się więcej o swoich włosach, skórze głowy.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *