Kategorie
Kosmetyka Makijaż

Usta- wszystko, co można z nimi zrobić, żeby były piękne

Usta- wszystko, co można z nimi zrobić, żeby były piękne

O usta warto dbać na różne sposoby. W salonie zajmuje się z nimi kosmetolog z wykształceniem wykonujący zabiegi pielęgnacyjne, makijaż zwykły i permanentny po szkoleniu. W branży jest także linergistka wykonująca kompleksowo makijaż permanentny nie tylko na ustach. Przeczytaj kompleksowy poradnik dotyczący ust, które są ważne na co dzień.

Omówione w artykule zostaną:


1. Pilingi do ust
2. Szminki ochronne, masełka i inne kosmetyki nawilżające
3. Makijaż zwykły, permannentny, błyszczyki, szminki, matowe, błyszczące
4. Jak dbać o usta na co dzień
5. Dlaczego warto używać szminek czerwonych, różowych, nude, innych
6. Pędzle do ust
7. Co potrzebne do makijażu ust
8. Ciekawostki
9. Powiększanie, wypełnianie ust

Jak zadbać o usta na co dzień?

Czego używać, żeby były nawilżone, wygładzone, miały równo nałożony kolor? Usta widoczne są w wielu sytuacjach prywatnych i zawodowych. Warto zadbać o nie i nie za pomocą dostępnych na rynku kosmetyków do ust różnego rodzaju.

Między innymi są to:

Pilingi do ust- wygładza, pachnie, złuszcza martwy naskórek

Kosmetyki nawilżające– szminki, masełka, tłusty krem, wazelina, inne. W formie szminek bezbarwnych i nadających kolor. Istnieją też balsamy do ust do wygodnego wyciskania i także mogą być bezbarwne i nadawać kolor. Oprócz tego masełka do ust mające lekką konsystencję. Dostępne w pudełeczkach.

Szminki kolorowe- różowe, nude, czyli beżowe, czerwone. Mają formę szminek wysuwanych, w formie z aplikatorem gąbeczką.

Błyszczyki- wiele kolorów do wyboru oraz bezbarwne. Często jedne i drugie mają drobinki brokatu, aplikator gąbeczkę, nałożysz je na szminkę lub same.

czerwona szminka

Kosmetyki do makijażu ust

Szminki- matowe, nawilżające, perłowe, mocne kolory, pastele. Dostępne wiele ocieni i warto wybrać swoje ulubione. Testować na ustach. Przyjrzyj się barwom, jak wyglądają na twoich ustach w różnym świetle. Wybierze te, które najbardziej ci się podobają. Warto odważyć się i kupić czerwoną szminkę na co dzień i nie tylko. Warto używać także szminki z cennymi nawilżającymi składnikami.

Błyszczyki- z brokatem, kolorowe, bezbarwne

Konturówki- to kredki, które muszą być dopasowane do koloru używanej szminki.

Do nakładania można stosować pędzle do ust i kontur namalujesz szminką. Nie będzie problemów z doborem odpowiedniej konturówki.

Powiększanie ust- wypełnienie kwasem hialuronowym

Polega na wstrzykiwaniu substancji i dzięki temu usta stają się większe. Nie sprawisz tego domowymi sposobami. Zabieg ten wykonuje kosmetolog po szkoleniu oraz z wykształceniem kierunkowym. Zajmuje się tym w salonie mniejszym lub większym. Oferują tam zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i może to też wykonać linergistka po kursie. Dzięki temu zabiegowi pomalowane szminką usta będą wyglądały lepiej. Większe, pełniejsze, wypełnione kolorem. To marzenie wielu kobiet, w które warto zainwestować i cieszyć się pięknymi ustami.

Zrób to, jeśli powiększanie ust doda ci pewności siebie. Masz wąskie usta, z których nie jesteś zadowolona. Istnieją przeciwwskazania: opryszczka, zmiany wokół ust można z nimi walczyć, zapobiegać ich powstawaniu. Spełnić marzenia o pięknych i pełnych ustach.

Przeciwwskazania- jakie?

Przy powiększaniu warto wspomnieć o innych zabiegach, które były wykonywane wcześniej wokół ust.

usta 🙂

Makijaż permanentny- nie wydawaj już pieniędzy na szminki

Cieszy się dużą popularnością i oprócz powiększania można także wypełnić je kolorem. Sprawi to makijaż permanentny wykonywane w mieście lub okolicach. Efekt jest, dopóki pigment się nie zmyje. Trwa to kilka lat. Wykonuje się szkic makijażu ust i pokazuje, jak będzie to mniej więcej wyglądać w ostatecznej wersji.

Polega on na wypełnieniu ust dopasowanym kolorem. Dlatego przemyśl wybór barwy, bo to będzie dłuższy czas. Zawsze też można użyć błyszczyka do ust i dodać im połysku. Stosować też inne kosmetyki do ust w celu ich nawilżenia, regeneracji. Zaoszczędzisz na szminkach, konturówkach, błyszczykach. Po makijażu permanentnym nie trzeba już nic nakładać. Po czasie można zmienić barwę albo wrócić do tej samej. Kolor zawsze jest podobny i warto mieć na nich coś trwałego. Dzięki temu nie musisz martwić się o wygląd ust na co dzień. Podczas jedzenia, picia, podróży, innych sytuacji. Nie musisz poprawiać ich koloru w ciągu dnia, nocy. Nie tracisz czasu na malowanie ust. Gdy policzysz pieniądze wydane na szminki i inne to cena makijażu permanentnego będzie atrakcyjna. Nawet wyjdzie taniej od niektórych kosmetyków w skali roku lub dłuższego czasu.

Jak widać, warto zdecydować się na makijaż permanentny ust w salonie w mieście lub okolicach. Wybrać do tego kogoś, kto naprawdę się na tym zna.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

2 odpowiedzi na “Usta- wszystko, co można z nimi zrobić, żeby były piękne”

Ja bardzo rzadko maluje usta ale gdy to robię to lubię delikatne kolory. Muszę przyznać się też do tego, że nie bardzo dbam o pielęgnacje ust.. ale na szczęście nie mam z nimi większego problemu. Co do makijażu permanentnego to nie jest mi potrzebny ale na pewno dla wielu osób, które na co dzień lubią siebie w wymalowanych ustach, jest to coś super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *