Kategorie
Kosmetyka Makijaż

Stylizacja rzęs i brwi-kompendium wiedzy na 14000 znaków

Chcesz mieć wiedzę profesjonalną z zakresu stylizacji rzęs i brwi? Zapraszam do lektury wpisu będącego efektem wieloletniego zdobywania wiedzy z wartościowych źródeł.

Spis treści artykułu

1. Henna brwi i rzęs- farbowanie na wybrany kolor

2. Regulacja, przerzedzanie brwi-czym, kiedy, kto

3. Jak regulować brwi?

4. Czym ułożyć brwi?

5. Wzmocnij brwi i rzęsy

6. Jakie kosmetyki do brwi-cienie, pomady, wosk, tusze

7. Makijaż permanentny

88. Co w domu?

9. w salonie?

10. Edukacja z zakresu rzęs i brwi

11. Rzęsy i brwi-gdzie i kto wykona poprawnie

12. Laminacja

13. Jak dbać o rzęsy przedłużone latem i nie tylko

14. Błędy w pielęgnacji, stylizacji rzęs i brwi- kolor ciemny, myślenie, że przedłużanie niszczy i inne.

Brwi i rzęsy można farbować, przedłużać, zagęścić, zrobić permanentny kolor brwi oraz je uzupełnić metodą włoskową. Stylizacja jest możliwa w domu i w salonie. Zadbać można za pomocą kosmetyków, akcesoriów do domowego użytku. Przeczytaj o kosmetykach do brwi i rzęs, zabiegach, jak dbać.

Brwi i rzęsy wymagają zadbania na co dzień. Widać je na zewnątrz w wielu sytuacjach. Powinny mieć odpowiedni kolor. Nie zbyt intensywny niezależnie od metody. Rzęsy nie mogą być zbyt długie, gęste. Samodzielnie można dokleić kępki rzęs z drogerii i kąciku oczu. Będą się ładnie prezentować z całością stylizacji.

Henna brwi i rzęs- farbowanie na wybrany kolor

Istnieją różne rodzaje henny i każda z nich ma inne barwy. Standardem jest czarny, brązowy. Inne to fioletowy, grafitowy, zielony, blond, inne. Ciekawe przydadzą się do kolorowych rzęs na karnawał, imprezę dowolną. Zafarbować można rzęsy i brwi w salonie oraz w domu. 

Henna pudrowa- w postaci proszku do rozmieszania z wodą utlenioną. Uzyskuje się odpowiednią do rozprowadzenia na rzęsach i brwiach o odpowiedniej konsystencji.

Henna żelowa- również do zmieszania wodą utlenioną. Łatwiej uzyskać odpowiednią konsystencję.

Efekty koloryzacji henną są na dłużej. Wypłukuje się kolor, zabieg trzeba powtarzać. Nie jest inwazyjny i kolor świetnie się prezentuje na rzęsach i brwiach.

Będzie potrzebne lusterko-zdjęcie mojego autorstwa

Regulacja, przerzedzanie brwi- czym, kiedy, kto

Wykonuje się pęsetą, nitkowaniem, woskiem lub inną metodą do usuwania zbędnych włosków z brwi.

Pęseta- proste, skośne, ostre pęsety do regulacji brwi i wygodnie się nimi reguluje. Każdy dobiera coś dla siebie i będzie czym innym regulował. Mniejsze są często dołączane do zestawów do stylizacji brwi w drogeriach. Nie pracuje się nimi zbyt wygodnie.

Wosk- dostępne są małe plastry z woskiem do depilacji tego delikatnego obszaru. Przykleja się plaster i zrywa szybko.

Nitkowanie- metoda znana od dawna. Nie jest praktykowana zbyt często. Włosy z brwi reguluje się za pomocą specjalnej nitki. Efekt jest na dłuższy czas. Lepiej wybrać inne metody. To może wymagać pomocy drugiej osoby.

pęseta

Jak regulować brwi?

Metody są już znane, a teraz trzeba się dowiedzieć, w jaki sposób to robić. Nie można po prostu wziąć pęsety, plastrów i zacząć. Trzeba przygotować skórę, żeby nie była tłusta. Nie może być na niej makijaż na powiekach, brwiach. Polecam jednak zrobić kontur brwi za pomocą kredki w dowolnym kolorze. Ważne, żeby rysik był ostry. To i tak potem zmyjesz. To tylko zaznaczenie, żeby nie wyregulować zbyt dużo. Usuwamy tylko zbędne włoski. Nie zrobienie konturu może spowodować, że stracimy kontrolę nad kształtem brwi. One jest ważny, wyznacza się go za pomocą trzech punktów. Początek, środek, koniec mający sensowny kształt indywidualny brwi. Brwi także lekko się przycina. Włoski są wtedy ładniejsze, krótsze, łatwiejsze do ułożenia na wybranym kosmetyku.

zdjęcie mojego autorstwa

Czym ułożyć brwi i nie zasłaniać okularami ?

Służą do tego kosmetyki do układania brwi dostępne w drogeriach i nie tylko. Nie jest to trudne, wystarczy wybrać swój ulubiony kosmetyk i ujarzmić swoje brwi w domu. Dzięki temu nie będą odstawać, źle wyglądać przy wykonaniu całego makijażu oraz bez kosmetyków kolorowych.

Żel bezbarwny – dostępny stacjonarnie i online w opakowaniu podobnym do tuszu do rzęs. Tam jednak znajdziesz bezbarwny żel do układania brwi zamiast czarnego koloru. Ma szczoteczkę albo można mieć taką z zestawu pędzli, inny aplikator.

Mydełka do brwi- istnieją specjalne mydełka do brwi w pudełeczku z nakrętką i innych opakowaniach. Niewiele wystarczy, żeby ułożyć brwi. Podobnie jak żel jest wydajne, ma gęstą konsystencję. Nie zostawia tłustego filmu na brwiach. Żel też tego nie robi. Wysycha i można cieszyć się ładnymi brwiami na co dzień.

Wzmocnij brwi i rzęsy

Nie tylko dzięki kosmetykom do układania, makijażu, hennie, regulacji ładnie się prezentują. O brwi i rzęsy trzeba także zadbać od wewnątrz i zewnątrz. Zastosować odżywki wzmacniające brwi i rzęsy do rozprowadzania za pomocą aplikatora. Nie robi się tego na makijaż. Najlepiej sprawdzi sięstosowana na noc. Opakowanie przypomina tusz do rzęs i wygodnie się rozprowadza. Istnieją też cenne substancje wzmacniające rzęsy. Między innymi jest to:

olejek rycynowy

witaminy z grupy B wzmacniające także włosy

Jakie są kosmetyki do brwi- cienie, woski, pomady, zestawy, tusze

Istnieją różne kosmetyki do brwi i rzęs dające im wzmocnienie, kolor.

Cienie- odcienie brązowego ciemne i jasne. Pierwsze dla brunetek, drugie dla blondynek. Dostępne pojedynczo lub w zestawy do brwi z woskami, pęsetą, innymi kosmetykami do brwiami.

Woski- mają również wiele odcieni brązowego. Ich konsystencja pozwala na łatwe rozprowadzenie. Nie sypie się, są masą woskową w wybranym kolorze. Dostępne w zestawach z cieniami, same.

Pomady- kolejne brązy do brwi wygodne do rozprowadzania. Podobnie jak woski oferowane w zestawach i pojedynczo.

Zestawy do brwi- jedna z lepszych opcji. Znajdziesz tam woski, cienie, pomady. Kupując zestaw, możesz wypróbować to, co ci najbardziej pasuje. Potem kupić pojedyncze albo wrócić do zestawu.

Tusze do rzęs- standardowe barwy oraz zielone, fioletowe, różowe, inne. Nadaje kolor, powiększa oko i powoduje, że odzyskuje blask. Pomalowane rzęsy wyglądają ładnie, nawet jeśli nie masz pozostałych kosmetyków do makijażu. Dzięki tuszowi twarz z makijażem i bez wygląda lepiej.

Kredka- brązowe, czarne i często można je zastąpić eyelinerem. Precyzyjnie narysujesz nimi kontur brwi do wypełnienia kolorem oraz regulacja. Kredką także można brwi kolorem. Lepiej i wygodniej robi się to jednak woskiem, cieniem.

Makijaż permanentny- wypełnienie brwi, włoskowa, kolor

Nie masz czasu na codzienne malowanie brwi? Nie chcesz wydawać pieniędzy na kosmetyki do brwi? Chcesz zainwestować w coś trwałego? Masz ubytki we włoskach po nieudanej regulacji? Jeśli odpowiedziałeś tak na jedno lub wszystkie pytania to makijaż permanentny jest dla ciebie. Wykonywany przez linergistki w mieście i okolicach, kosmetologów po szkoleniu.

Metoda włoskowa- pozwala na uzupełnienie brwi o nowe włoski. Wyglądają naturalnie i dopóki komuś nie powiesz, że są namalowane, to nie będzie tego wiedzieć.

Wypełnienie pigmentem- narysowanie konturu, wypełnienie. Kolor na początku jest intensywny, potem zanika i staje się normalny. Nie należy się tym stresować i myśleć, że brwi są zbyt wyraźne.

Wskazaniem są ubytki w brwiach, chęć zrobienia trwałego koloru i oszczędność. Chęć zmiany wyglądu na dłuższy czas.

Przeciwwskazaniem są uszkodzona skóra w okolicy oczu, brwi. Trądzik, uczulenie na składniki pigmentu.

szczoteczka
Co w domu, co w salonie?

W domu brwi i rzęsy

Henna, ale preparat z drogerii, nie taki, którego używa profesjonalista. Z farbowaniem brwi dasz radę. Henna rzęs wymagać będzie czyjejś pomocy albo możesz obejrzeć filmiki jak to zrobić. 

1. Pomalowanie tuszem w dowolnym kolorze.

2. Przyklejenie kępek rzęs z drogerii

3. Stosowanie odżywek wzmacniających

4. Makijaż, układanie brwi, podkreślenie ich wybranym kosmetykiem.

W salonie brwi i rzęsy

1. Henna profesjonalna wykonana przez profesjonalistę na renomowanych produktach

2. Makijaż permanentny brwi różnymi metodami

3. Makijaż na różne okazje, podkreślenie brwi

4. Laminacja

5. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs różnymi metodami

Zdjęcie mojego autorstwa
Edukacja z zakresu rzęs i brwi

Uczyć powinien instruktor stylizacji rzęs z wykształceniem branżowym. Nie może to być przypadkowa osoba, która nie zna branży. Musi znać metody przedłużania i zagęszczania rzęs i poznawać nowe trendy w tym zawodzie. Istnieją też kursy z zakresu stylizacji brwi w mieście lub okolicach. 

Tego się nauczysz

1. Henna brwi i rzęs- rodzaje

2. Makijaż permanentny brwi różnymi technikami

3. Laminacja rzęs i brwi

4. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

5. Makijaż zmywalny rzęs i brwi, całej twarzy

Rzęsy i brwi to sporo wiedzy i umiejętności. Nie można zabierać się za naukę innych, gdy samemu nie ma się wykształcenia w tym kierunku. Edukacja jest ważna także dla klientek chcących skorzystać z usług. Często wiele kobiet chce zadbać kompleksowo o swoje brwi i rzęsy w domu. Nie zawsze jest to możliwe albo kończy się zniszczeniem. Prowadzi do oszpecenia na dłuższy czas. Rzęsy i brwi nie rosną szybko i trzeba zainwestować w makijaż permanentny brwi, żeby w ogóle pokazać się wśród ludzi. Oko bez rzęs traci swój urok, bo brwi jeszcze można jakoś namalować. Natomiast rzęsy to większy kłopot. Istnieje zabieg rekonstrukcji rzęs i wykonywany jest w klinikach medycyny estetycznej.

Rzęsy i brwi- gdzie i kto wykona poprawnie?

Usługi z zakresu stylizacji rzęs i brwi są w wielu miejscach na mapie kraju. Istnieją salony kosmetyczne z podstawowym pakietem i specjalizujące się tylko w tym. Nazywają się brow bary i kompleksowo zadbają o brwi. Henna, regulacja, przedłużanie, zagęszczanie rzęs, laminacja i inne. Nie każdy oferuje wszystko i to często zależy od specjalisty, zatrudnionego personelu. Istnieją także specjalne miejsca poświęcone wyłącznie brwiom. Ukończyć można kurs stylizacji brwi, jeśli chcesz zadbać o nie samodzielnie. Mieć wiedzę profesjonalną i zdobyć poprawne umiejętności. O rzęsy także można zadbać w jednym salonie. Zabiegi wykona stylistka rzęs mająca tam osobne pomieszczenie. Zajmuje się także brwiami i zadba o oprawę oczu kompleksowo. Regularnie poszerza wiedzę, uczestniczy w szkoleniach. Dzięki temu jej usługi mają wysoką jakość. Każda osoba oferująca zabiegi dla brwi i rzęs powinni mieć wykształcenie kierunkowe, kursy, zdobywać regularnie wiedzę. Bez tego ich klienci nie będą zadowoleni. Być może też naucza się na błędach i znajda profesjonalne miejsce. Lepiej, jednak jeśli nie skończyło się to utratą rzęs, brwi. Na tych stanowiskach powinny pracować osoby kompetentne. Chętne do zdobywania wiedzy, popełniania błędów. Osoba, która uważa, że wszystko jest proste i zrobi bez kursu, nie jest godna uwagi.

Laminacja, czyli lifting rzęs i także świetna dla brwi

Polega na tym, że nakłada się silikonowy wałek do górnej powieki klientki i to na nim naciąga się rzęsy. Muszą być dobrze napięte. Dzięki temu lepiej nakłada się produkty z keratyną. Laminacja daje uniesienie, trwałe podkręcenie, odżywienie. Na koniec nakłada się kosmetyk nawilżający, odżywczy z keratyną w składzie. Po laminacji stylistka może wykonać ich koloryzację, jeśli klientka tak chce, a jest to wygodne rozwiązanie i oszczędność czasu.

Przygotowanie jest ważne. Oczyszcza się rzęsy szamponem o konsystencji pianki. Zmywa wcześniej makijaż. Wałki silikonowe muszą być symetrycznie na obu powiekach.

Zabieg laminacji nie może być wykonywany przez każdego. Lepiej, żeby była to stylistka rzęs po szkoleniach, z wykształceniem kosmetycznym, zdobywająca wiedzę. Źle zrobiona laminacja rzęs oznacza zniszczenie włosków. Zabieg dobrze wykonany nie niszczy.

Laminacja- dla kogo?

Malowanie rzęs zajmuje czas, a zabieg ten pozwoli zaoszczędzić te minuty. Nie musisz też kupować tuszu do rzęs, kredek do brwi i będziesz mieć więcej pieniędzy. Liczy się czas i pieniądze i świetnie prezentujące się brwi i rzęsy. Cena zabiegu szybko się zwróci, a są różne w salonach mobilnych, stacjonarnych, miastach i okolicach.

Zdjęcie mojego autorstwa

Jak dbać o rzęsy przedłużone latem?

Filtry – mają w składzie oleje i przez to rozpuszczają kleje do przedłużania rzęs. Najlepsze będą filtry beztłuszczowe i wtedy rzęsy przedłużone zniosą letnie warunki. Czesać rzęsy należy za pomocą szczoteczki. Palcami lepiej tego nie robić, bo są na nich oleje z różnych kosmetyków. Kremów do rąk, oliwek do paznokci, innych. Po umyciu rąk tez lepiej przedłużone rzęsy czesać szczoteczką.

Makijaż – stosuje kosmetyki bez olejów

Wysokie temperatury – przedłużone rzęsy nie lubią upałów, gorąca z innych źródeł. Między innymi z ogniska, grilla, kominka, kuchenki, piekarnika. Lepiej unikać kontaktu z wymienionymi czynnikami, gdy masz przedłużone rzęsy.

Wilgoć- unikać sauny, zabiegów z wapozonem, pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Pot i sól – osłabia właściwości kleju do rzęs. Podczas pływania warto mieć okulary ochronne.

Gdy chcesz osuszyć rzęsy, nie należy ich trzeć. Lepiej przyłożyć do nich chusteczkę.

Solarium-unikać albo korzystać w okularach ochronnych.

Alergie- przy łzawiących z tego powodu oczach lepiej zrezygnować z przedłużania. Do czasu wyleczenia alergii, przejścia wiosny, jesieni.

Zdejmowanie rzęs

Nie jest dobrym pomysłem wyrywanie, zrywanie samodzielnie. Profesjonalnie zrobi to stylistka rzęs z wykształceniem, doświadczeniem. Rzęsy i ich wzrost,, kondycja są ważne dla kobiet. Żadna nie chciałaby ich nie mieć. Stanowią ozdobę oka, dodają blasku spojrzeniu. Rzęsy niezależnie od ich grubości, gęstości, długości. Ich wyrwanie przez nieumiejętne zdejmowanie przedłużonych nie przyczyni się do niczego dobrego. Fachowe zdjęcie to spokój, że nic nie zostanie zniszczone.

Jak dbać o rzęsy przedłużone?

Ważne jest oczyszczanie rzęs codziennie przy myciu twarzy rano i wieczorem. Spotkać można mity o tym, że nie jest to potrzebne. Nie trzeć palcami, czesać szczoteczką. Nie malować tuszem, bo nie po to robi się zabieg przedłużania rzęs,żeby nie zaoszczędzić czasu i pieniędzy. Pozwoli to na niemalowanie tuszem, niefarbowanie henną. Nic już nie trzeba robić z rzęsami, jedynie rozczesać szczoteczką i cieszyć się ich pięknym wyglądem. Rzęsy należy wykonywać w pomieszczeniu o odpowiedniej wilgotności. Do jej pomiaru służy higrometr i wskaże także temperaturę w salonie kosmetycznym, pomieszczeniu dowolnym.

Należy dobrze wybrać długość rzęs. Wtedy zadbanie o nie będzie łatwiejsze. Zbyt długie będą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu.

Naturalne rzęsy mogą być: cienkie, grubsze, kręcone, krótsze, długie

Uzupełnienie rzęs

Uzupełnienie to dopełnienie ubytków. Nie wymaga zdejmowania wszystkich rzęs. Konieczne jest uzupełnienie co kilka tygodni. Przed uzupełnieniem oczyszcza się brzeg powiek. Stylistki niechętnie uzupełniają rzęsy po kimś innym. Nie znają wtedy produktów, na których ktoś pracował. Klientki tego nie wiedzą, a nie zawsze inny klej, rzęsy innego rodzaju połączą się z poprzednimi.

precyzyjny pędzel

Błędy w pielęgnacji i stylizacji rzęs i brwi

Zbyt ciemny kolor makijażu zwykłego lub permanentnego

Źle wykonany u osoby, która nie ma wykształcenia kierunkowego, wiedzy profesjonalnej

Źle narysowany kontur brwi i przez to zły kształt. Niedopasowany do twarzy, oczu.

Liczenie na to, że odżywki do rzęs spowodują ich znaczny wzrost

Myślenie, że laminacja, przedłużanie, farbowanie, makijaż permanentny i jakikolwiek inny zabieg niszczy brwi i rzęsy.

Jak widać, warto dbać o rzęsy i brwi różnymi metodami. Ważne, żeby zajmował się tym specjalista z wykształceniem i doświadczeniem. 

Jeśli dotrwałeś do końca, to zapoznaj się ze zmianami na stronie okosmetyce.pl tu

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

2 odpowiedzi na “Stylizacja rzęs i brwi-kompendium wiedzy na 14000 znaków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *