Kategorie
Kosmetyczne przemyślenia

Skąd wziąć czas na naukę i profesjonalizm w kosmetyce

Niezależnie od tego, czy chcesz się uczyć online, stacjonarnie, na krótkim kursie, uniwersytecie czy szkole policealnej. Zawsze jest ciężki znaleźć na to wolny czas. Wracasz z pracy, idziesz do szkoły, jeśli masz takie zmiany, żeby to pogodzić. Gdy nie masz, spędzasz większość dnia w pracy i nie ma kiedy iść do szkoły. Zajęcia przepadają, nawet te darmowe, których wiele osób nie docenia. Powinno się być wdzięcznym za darmową edukację, bo nie zawsze ceny są atrakcyjne niestety. Często trzeba dłużej odkładać, żeby iść na uczelnię. Szkoły policealne są tanie, za darmo i to przyciąga słuchaczy. Nie zawsze jednak jest czas na pogodzenie pracy z nauką. Z czegoś trzeba wtedy zrezygnować i nie jest to praca. Ona zapewnić może inną naukę. Na przykład online, ale to nie to samo. Chodzi o to, żeby uczyć się, zdobywać oceny, dyplomy, mieć egzaminy. Online może i to jest, ale nie ma grupy ludzi pasjonujących się tym samym. Nie ma nic poza kursem do słuchania, oglądania. Nagrane są profesjonalnie, mamy notatki, dostęp na długi czas albo na zawsze. Chcemy jednak normalnej edukacji. W kosmetyce ważna jest praktyka i to, żeby wykonywać zabiegi. Nie zawsze szkoła zapewnia sprzęt, ale to osobny temat. Nie trafiamy też czasami do wymarzonego salonu na praktyki. Nie jesteśmy w pełni przygotowani do tego zawodu. Owszem są osoby, które wykonują byle jak zabiegi po kursie albo nawet bez. Nie chcemy należeć do tej grupy. My jesteśmy za profesjonalizmem. Za tym, żeby mieć wiedzę profesjonalną, a nie przypadkową z internetu. Nie z artykułów, które napisał robot. Już nawet nie człowiek bez wiedzy, a robot. Nie ma więc fizycznie autora tych tekstów. To tylko wygenerowany ciąg liter nie zawsze mający sens. To dlatego ważna nauka teorii i praktyki z wartościowych źródeł. Nie można tego lekceważyć, bo to się odbije na umiejętnościach. Nie będzie wtedy profesjonalnych salonów, osób wykonujących zabiegi. To dlatego wiele piszę na tej stronie o wiedzy profesjonalnej.

Znalezienie czasu na naukę nie jest łatwe. Nie da się pogodzić pracy w weekendy i szkoły zaocznej. Spróbować można i to dużo daje. Pozostaje jednak trochę żalu, że się nie udało. Istnieją kursy online i z tego warto korzystać. Uczysz się wtedy o dowolnej porze. Trzeba też jednak mieć na uwadze zmęczenie. To jednak nie przeszkadza, jeśli uczysz się tego, co lubisz. Nie musisz też mieć pracy marzeń, bo to właśnie nauka czegoś fajnego sprawi, że praca będzie przyjemniejsza.

Dzięki temu będzie na kolejne kursy w wolnych godzinach. Ważne, żeby je znaleźć, bo bez wolnego na cokolwiek jest ciężko. Warto też zrobić krok do przodu i stworzyć coś swojego. To jednak często musi poczekać. Na pomysł, plan, realizację. Na razie trzeba iść spać. Zapraszam na nowe artykuły, a to były takie edukacyjne przemyślenia o kosmetyce.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona wykorzystuje ciasteczka. Polityka prywatnosćik https://okosmetyce.pl/?page_id=3
Jak używamy Cookies
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ