Kategorie
Kosmetyczne przemyślenia

Kwiaty w kosmetyce, florystyce, fotografii

Motywy kwiatowe pojawiają się we włosach, na paznokciach jako naklejki, ręczne zdobienia. Kwiaty żywe, sztuczne, namalowane królują w różnych dziedzinach. Florystyka to tworzenia artystycznych bukietów na wiele okazji. Stanowią one uniwersalny prezent na każdą okazję. Zdecydowałam się na ten kierunek w szkole policealnej, bo lubię kwiaty od dawna. W kremach, balsamach do ciała, szamponach, odżywkach, a teraz także uczę się tworzenia bukietów. Poznaję nową dziedzinę i porównuję z kosmetyką.

Kwiaty to także ładna dekoracja we wnętrzach. Doniczki, osłonki, wazony i same rośliny będą świetnym dodatkiem.

kosmetyka, florystyka, fotografia

W kosmetyce dzięki kwiatom zyskuje twarz, ciało, włosy, paznokcie. Namalować można każdy gatunek i kolor. Stworzyć bukiet również z wielu i dodać je do kosmetyków. Nie w postaci kwiatów, ale profesjonalnych mieszanek z laboratorium.

Wiosną można obserwować jak kwitną na drzewach, w trawie. Kupić w doniczce i cieszyć się przez jakiś czas. Kwiaty trzeba pielęgnować i nie wolno ich przelewać ani wysuszać. One potrzebują odpowiedniej ilości wody.

Uwiecznić można też kwiaty na wielu pięknych zdjęciach. Zgromadzić i podpisać według gatunków. Dzięki fotografiom, obserwowaniu jak kwitną można się nauczyć odróżniać gatunki. Widzi się ich fazy kwitnienia, które nie zawsze są pokazane w książkach. Nie musi też tego być, ale to ciekawe jak rozwija się roślina, liść, drzewa stają się wysokie.

Kosmetyka to dalej interesująca dziedzina i będą się pojawiać nowe artykuły.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *