Kategorie
Kosmetyka Zakupy kosmetyczne

Kosmetyki droższe czy tańsze?

Na rynku jest mnóstwo kosmetyków i ich ceny się różnią. Online, stacjonarnie można spotkać preparat za dziesięć złotych i minimum trzysta. Co wybrać z tego wszystkiego? Dlaczego cena się nie liczy? Przeczytaj i dowiedz się, co się liczy bardziej od ceny.

Który kosmetyk jest lepszy?

Często patrzymy lepiej na droższe produkty. Nie muszą one być lepsze dla skóry, włosów, paznokci. Droższy krem, balsam do ciała, podkład do makijażu może mieć podobny skład, działanie. Istnieją takie, za które warto zapłacić więcej i są to te przeznaczone do pielęgnacji. Wtedy wiemy, że dbamy o skórę, że chcemy lepiej wyglądać bez medycyny estetycznej i operacji plastycznych. Te zabiegi są jednak pożyteczne, ale mogą być w mniejszym zakresie dzięki dobrej pielęgnacji. Warto też wiedzieć, że niektórych kosmetyków można użyć tańszych. Między innymi mleczko, płyn do demakijażu, tusz do rzęs, żel do mycia twarzy, puder do makijażu, balsam do ciała, inne.

kosmetyk, cena, znaczenie ceny,

Co wybrać i jak jeśli cena się nie liczy?

Biorąc pod uwagę tylko cenę, nie zauważasz innych kryteriów wyboru. Mogą nimi być składy, opakowanie, przeznaczenie, inne indywidualne. Nie skreślaj tańszych ani droższych kosmetyków. Liczy się ich jakość w stosowaniu, działanie, skład, pojemność, konsystencja, inne. Liczy się to, czy cienie do powiek się nie sypią, balsam do ciała nie rozmazuje, lakier nie odpryskuje po jednym dniu nawet w rękawiczkach przy pracy. Bez ochrony dłoni, to niewiele lakierów wytrzyma, a ważna jest skóra na rękach też.

Czy drogi znaczy lepszy?

Nie, nie poczujesz się lepiej od używania kosmetyku za więcej niż zawsze. Ważne jest poczucie wartości, nieporównywanie się z innymi. To ostatnie jest najgorsze, co możesz zrobić sobie. Ludzie też czasami wypominają, że inni zrobią coś szybciej niż ty. To sprzyja niestety porównywaniu się, biciu rekordów w milionach kroków, kilometrów i innych. Czas się liczy, bo zawsze jest go za mało i istnieje presja. Trzeba jednak mieć rozsądne podejście, znać swoją wartość i możliwości. Jeśli nie tu, to gdzie indziej, bo szans jest wiele. Kosmetyków też i życzę ich dobrego wyboru.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

2 odpowiedzi na “Kosmetyki droższe czy tańsze?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *