Kategorie
Kosmetyka Zakupy kosmetyczne

Kosmetyczne opinie innych, ale czy Twoje?

Wiele osób przy wyborze balsamu, kremu, czegoś do makijażu kieruje się recenzjami. Zamieszczonymi w sieci, a także od znajomych. Czy na pewno jest to dobry sposób na znalezienie dobrego produktu? Czy czyjeś kryteria wyboru mogą być Twoje? Przeczytaj, dlaczego nie powinno się aż tak kierować opiniami.

Fajny kosmetyk – czy na pewno to wystarczy?

Po pierwsze słowo fajny nie jest recenzją. Po drugie dla każdego nie ma kosmetyku, czyli nie można polecać wszystkim. Każdy, ale z określonym rodzajem skóry, a nawet to może nie pomóc w wyborze. Kosmetyk musi mieć dobry skład, dostosowany do potrzeb. Nie jest ważne, czy ktoś pokazuje kosmetyk na filmiku, czy pisze o nim. Nie zastąpi to wypróbowania preparatu. To jedynie pokazanie produktu. W ten sposób można obejrzeć coś bez chodzenia do sklepu. Ważne, żeby czytać skład i go rozumieć. Nie kupować tylko pod wpływem recenzji.

Czy istnieje dobra recenzja? Czego możesz tam szukać?

Jak wspomniałam to pokazanie produktu. Ono ma zachęcać do kupna, pójścia do sklepu po próbkę, tester. Dzięki temu też sporo osób dowiaduje się o nowościach. O nich także dowiesz się na targach kosmetycznych, z innych stron niż blogi, filmiki z recenzjami. One jednak są mimo wszystko cenne, bo można zobaczyć coś w pudełku i poza opakowaniem. Pokazują odcienie kosmetyków do makijażu, które ułatwiają wybór.

Dlaczego warto kupić dzięki swoim kryteriom?

Masz wtedy pewność, że wybierasz dzięki swojej wiedzy. Recenzje pokazują, kolor, konsystencję, opakowanie, inne. Nie dowiesz się, czy dany zapach ci odpowiada, czy będzie dobry dla skóry. Patrzysz wtedy tylko na zdjęcia odcieni, a nie setki recenzji, gwiazdek, analiz, rankingów.

Gdy posłuchasz opinii

Wybierzesz coś niekoniecznie dostosowanego do skóry, włosów, paznokci. Potem będziesz szukać czegoś lepszego samodzielnie. Pomyślisz, że opinie są opłacone, nie można im ufać. To po prostu jest czyjaś recenzja, a każdy jest inny. Nawet czekoladę mleczną każdy lubi inną. Nie ma tak, że wszyscy kupują jedną.

Jak widać, warto mieć swoje kryteria, recenzjom przyglądać się z dystansem. Wtedy wybrany kosmetyk może będzie lepiej dopasowany. Istotna jest też wiedza, jaką masz o kosmetyce, a to znajdziesz na mojej i nie tylko stronie.

Recenzje książek kosmetycznych na blogu o książkach, który prowadzę

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *