Kategorie
Kosmetyka Zakupy kosmetyczne

Jakie kosmetyki warto mieć w podręcznej kosmetyczce?

Przydatne poza domem, w torebce, plecaku. Warto je mieć i stosować w pielęgnacji, makijażu. Twarz, ciało, włosy, paznokcie wymagają poprawek w ciągu dnia. Nie można też przesadzać i nosić wszystkiego w torebce mającej ograniczone miejsce. Wybierz minimum, które naprawdę potrzebujesz i miej ze sobą wszędzie. Zapoznaj się z moimi propozycjami ważnych kosmetyków.

Ochrona dłoni ważna zawsze

O myciu nie muszę wspominać, bo to wiadomo. Warto mieć swoje mydło do rąk o małej pojemności. Nie zawsze jest ono dostępne w toalecie publicznej lub innej. Czasami jest też takie, które nam nie odpowiada za bardzo i wysusza skórę. Lepiej więc mieć swój sprawdzony kosmetyk. Niezbędny jest także krem do rąk z nakrętką będącą częścią tubki. Taka do odkręcania może się gdzieś zagubić i krem może wyciec na torebkę. Używaj go w szkole, domu, pracy i wszędzie, gdzie bywasz. Wystarczy, żeby chronić skórę dłoni na co dzień i żeby były zadbane.

Makijaż zawsze idealny

Przyda się puder z lusterkiem do poprawek w ciągu dnia. Szczególnie gdy masz skórę mieszaną, ale też inną. Nie będzie żaden rodzaj skóry matowy cały dzień. Do tego pędzel do nakładania pudru w dobrze dobranym odcieniu. Dopasowanym do podkładu, który nie jest łatwo wybrać. Jak to zrobić? Pisałam artykuł ze swoimi kryteriami na stronie okosmetyce.pl

Gdy nie masz czasu pomiędzy pracą a szkołą, warto mieć ten kosmetyk przy sobie. Inaczej twarz będzie się nieestetycznie świecić. Makijaż jest ważny dla urody i warto go wykonywać. W kosmetyczce zmieści się puder, pędzel, jakiś inny aplikator do pudru.

usta, plastikowy gadżet

Usta ładnie podkreślone

Ważne jest nawilżenie ust oraz ich kolor. Dlatego szminka ochronna bezbarwna lub nadająca kolor będzie przydatna. Istnieją ich różne rodzaje i można mieć dwa w jednym. Oprócz pielęgnacji ważna jest szminka kolorowa dopasowana do karnacji i całego makijażu. Dzięki temu zadbasz o usta w każdej chwili. Czasami też bez potrzeby wykonywania makijażu.

Jakie akcesoria warto mieć i dlaczego?

Pędzel do pudru, nie musi być duży. Wystarczy wersja do różu, która jest mniejsza. Wymyjesz codziennie i będziesz mieć przy sobie do makijażu. Oprócz tego pilniczek do paznokci mały lub większy. Warto mieć wiele w opakowaniu papierowych małych pilniczków i włożyć do każdej torebki. Przyda się do podpiłowania paznokcia w ciągu dnia.

Co oprócz tego?

Chusteczki higieniczne, trochę płatków kosmetycznych, grzebień lub szczotka do włosów. Do tego spinka, gumka do ich spięcia. Notes, długopis, żeby zawsze móc coś napisać. Nie tylko kosmetyki są potrzebne w każdej chwili. Na co dzień używamy wielu różnych akcesoriów.

Jak widać, wiele warto mieć i nie zajmuje to miejsca. Nie zawsze wszystko jest potrzebne i można to wybrać indywidualnie. Zmieści się to w torebce, plecaku, kosmetyczce. Artykuł plecak czy torebka pisałam tu

wyzwania, plany, spisanie

U mnie teraz dużo się dzieje. Praca, szkoła, pisanie, życie. Zapraszam do polubienia okosmetyce.pl na portalu Faceboook. Tam czasami coś wrzucam luźnego i na moje pozostałe blogi.

Na ujęcia różne ukazują się zdjęcia zaplanowane wcześniej.

Polecam też Jak dbać o siebie jesienią, mój artykuł na tej stronie.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona wykorzystuje ciasteczka. Polityka prywatnosćik https://okosmetyce.pl/?page_id=3
Jak używamy Cookies
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ