Kategorie
Kosmetyka

Jak dbać o nogi o każdej porze roku?

Jak dbać o nogi o każdej porze roku?

Nogi są ważną częścią ciała u kobiet i mężczyzn. To jednak kobiety poświęcają im więcej czasu, żeby o nie zadbać. Podstawą jest depilacja dowolną metodą i piling ciała i nóg. Istnieje wosk, maszynka, depilator, laser, pasta cukrowa, ipl. Dbanie o nogi to także redukcja cellulitu, rozstępów, żylaków. Służą do tego zabiegi oferowane w klinikach medycyny estetycznej i nie tylko. Wykonują je kosmetolodzy, lekarze, kosmetyczki. Przeczytaj więcej jak dbać o nogi wiosną, latem, jesienią, zimą i cieszyć się ich pięknym wyglądem. Zadbaj także o stopy i zrób pedicure, bo one tez są częścią nóg.

Depilacja cały rok

Skóra wygląda lepiej, gdy jest pozbawiona włosków niezależnie od ich koloru. Zabieg depilacji możesz wykonać w domu i w salonie. Obydwie opcja mają wady i zalety i warto z nich korzystać i mieć gładkie ciało. Maszynka daje efekt na kilka dni, krem do depilacji na trochę dłużej. Najlepiej opłaca się depilacja woskiem i laserowa. Ta druga nie jest na zawsze i trzeba wykonać serie zabiegów. Depilować nogi warto nie tylko na wakacje i nie zaniedbywać tego dla własnej pewności siebie.

Cellulit, rozstępy, żylaki – to także da się zredukować w domu i w salonie

Każda z tych zmian skończyło na udach, kolanach, nie wygląda to estetycznie. Nie dodaje to pewności siebie i lepiej redukować, zapobiegać. Wtedy wzrośnie samoocena i chętniej włożysz letnie ubrania. Rozstępy warto redukować za pomocą kosmetyków, gdy są czerwone i dopiero się pojawiają. Potem gdy są białe będą przydatne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane przez specjalistów. Cellulit zredukują ćwiczenia, spacery, zdrowe odżywianie, zabiegi i kosmetyki. Nie będzie efektu, jeśli zastosujesz tylko kosmetyki, ruch też jest ważny.

Spacery, jazda rowerem, inna aktywność fizyczna

To istotne dla wyglądu nóg i ich sprawności. Lepiej przejść się przystanek lub dwa niż czekać na tramwaj. Warto także spacerować po mieście, zwiedzać, odkrywać coś nowego. Spacery po parkach, lasach, wśród zieleni także dużo dają. Nie tylko dla nóg, ale dla samopoczucia na co dzień. Jeden taki spacer i wzrasta poziom endorfin, pewność tego, że coś wyjdzie.

Pedicure także cały rok

Stopy są także ważną częścią nóg. Często się o nich zapomina, jeśli nie ma ciepłych dni. Warto zadbać o ich skórę i paznokcie poprzez zabieg pedicure w domu lub salonie. Pomalowane paznokcie lub nawet nie, ale zadbane lepiej wyglądają. Niezależnie od tego, w jakich butach teraz się chodzi, stopy powinny być ładne. Pomoże w tym celu zwykła frezarka, urządzenie do manicure i pedicure z drogerii, akcesoria do ręcznego wykonania.

Jak widać, jest wiele sposobów dbania o nogi i warto je wykorzystać na co dzień. Kosmetyki, ruch na powietrzu, zabiegi w salonach, klinikach, inne. To wszystko sprawi, że lepiej się poczujesz na co dzień.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *