Kategorie
Kosmetyczne przemyślenia Kosmetyka Zakupy kosmetyczne

Czy warto wybrać przypadkowy kosmetyk?

Pisałam już jak wybrać kosmetyk, a teraz będzie o tym, czy warto stosować cokolwiek. Dostępnych jest wiele preparatów i każdy działa inaczej, jest stosowany na twarz, ciało, włosy, paznokcie. Nie powinno się wybierać bez kryteriów. Patrzenia na skład, rodzaj, konsystencje i inne ważne czynniki. Przeczytaj, co może się stać, jeśli spojrzysz, że krem to krem i go kupisz.

Krem jak krem, po co czytać skład?

Wystarczy, że spojrzysz, że jest do twojego rodzaju skóry albo ma ulubiony składnik i już kupujesz. Nie rób tak, bo nie zawsze ładnie pachnąca róża lub coś innego będzie dobre dla twojej skóry. Rodzaj skóry, wiek, popularne opinie nie mają znaczenia. Każdy ma inną skórę i nie wszyscy mogą używać tego samego. Nawet jeśli promuje to znana infuencerka lub inna celebrytka. W przypadku kremu do twarzy warto jednak poświęcić czas na wybór. Samodzielny, a nie z pomocą reklamy, kogoś, kto się nie zna.

Szampon ma tylko myć i nic nie jest ważne

Nie jest to prawda i warto też dobrze nauczyć się myć głowę. Zrobi to profesjonalny fryzjer, trycholog i dzięki wizycie u specjalisty domyjesz skórę głowy. Będziesz też stosować piling skóry głowy niebędący tylko wymysłem producentów. Szampon powinien być odpowiednio używany i wtedy będzie się pienił, mył. Ważny jest także skład, łatwe rozczesywanie, ale po użyciu jeszcze odżywki. Sam szampon może nie spowodować miękkości włosów i potrzebna będzie, chociaż mgiełka w sprayu.

storczyk

Balsam do ciała- ważne, żeby nawilżał

Nie, liczy się także zapach, konsystencja, a nawet opakowanie, bo lepsze są z pompką. Musi być także dobrze wykonany i jak spadnie, żeby się nie uszkodził. Balsamy w tubce nie wystarczają na zbyt długo i mają małą pojemność. To także się liczy, bo latem stosuje się kosmetyk do ciała częściej. Dobry balsam to przyjemność stosowania na co dzień. Wybrać można ze swoim ulubionym składem, żeby zapach nie przeszkadzał.

Perfumy, czyli czym pachnieć?

Ich wybór nie jest łatwy i można to wyczuć w różnych miejscach publicznych. Ktoś używa za dużo albo zbyt intensywnego zapachu. Przeszkadza to pewnie tej osobie i na pewno jej otoczeniu. Wybór perfum nie jest łatwy, bo sama nie mam ulubionych. Nie wystarczy, że lubię jakąś roślinę lub owoc. Składniki te pachną zupełnie inaczej w każdych perfumach. To samo dotyczy innych kosmetyków i dlatego zapach jest tym, co muszę sprawdzić, mieć próbkę najlepiej. W przypadku perfum trzeba je ponosić jakiś czas.

Zmywacz do paznokci – czy może być dowolny?

Odkąd używam większej pojemności niż te z drogerii i z firmy produkującej też produkty do stylizacji paznokci, to widzę różnicę. Kosmetyk ten zmywa szybciej, nie rozmazuje mi nawet czerwonego lakieru po skórkach. Opłacalny jest też cenowo, bo niestety dostępne w sklepach zmywacze są zbyt małe i za drogie. Jedno opakowanie większe wystarcza na pół roku lub dłużej. Mniejszych musiałabym kupić więcej i wydać też sporo.

różne barwy cieni

Co można wybrać dowolnie?

Jeśli chodzi o kosmetyki, to może to być tusz do rzęs, bo ważne, żeby był czarny i łatwo się nakładał. Istotne też, żeby nie upić otwartego przez kogoś. Pozostaje czasami zamawianie przez internet lub kupowanie tam, gdzie sprzedawca podaje produkt. Dowolnie możesz także wybrać szminkę. Pasować jednak musi jej kolor do urody. Wiele kosmetyków do makijażu wybierana jest na prezent. Nie trzeba się wtedy przejmować czy komuś spodoba się zapach, konsystencja.

Jak widać, istnieją kosmetyki, które można wybrać dowolnie, ale nie ma ich wiele. Lepiej jednak świadomie stosować to, co będzie dobre dla skóry, włosów, paznokci. W tym celu warto regularnie zaglądać na wartościowe strony, blogi, w tym okosmetyce.pl oraz Fan page w mediach społecznościowych.

Zapraszam także na buycoffee. Doceń wiedzę profesjonalną.

Polecam podobne artykuły na stronie

Jak wybrać żel do mycia twarzy?

Jak wybrać kosmetyk, czyli zakupy kosmetyczne w sieci i nie tylko

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *