Kategorie
Edukacja kosmetyczna Kosmetyka

Czy kosmetyka jest prostą dziedziną?

Na stronie okosmetyce.pl chcę pokazać, że kosmetyka i kosmetologia nie jest stosowaniem domowych kosmetyków, przypadkowych przepisów i kupowaniem domowego sprzętu do wszystkiego. To poważna nauka jak każda inna i chcę tu przyciągnąć osoby, które myślą podobnie jak ja.

Wiele osób uważa, że to nie jest ambitna wiedza. Dla nich oznacza tylko malowanie paznokci, nakładanie maseczki z ogórka albo nawet profesjonalnej. Bywają komentarze, że kosmetologia to nie są trudne studia, a szkoła policealna jest wyborem najgorszym z możliwych. Bo co można umieć po ukończeniu dwuletniego albo rocznego kierunku kosmetyka w jakiejś placówce edukacyjnej? O studiach wyższych z kosmetologii także nie ma dobrego zdania. Jeśli ktoś narzeka na swój wybór kierunku, to druga osoba mówi, że trzeba było wybrać kosmetologię. Takie komentarze nie zachęcają do nauki na tych kierunkach. Nie przekonują też do interesowania się tą dziedziną. . Niestety artykuły, blogi i wiedza w nich nie zawsze jest na wysokim poziomie. Sprowadza się do przypadkowych porad, o których ja się tu nie wypowiem inaczej niż źle.

Zdjęcie mojego autorstwa

Istnieją następujące specjalizacje i to nie są wszystkie:

1. Makijaż zwykły i permanentny

2. Zabiegi z użyciem zaawansowanego sprzętu

3. Medycyna estetyczna

4. Operacje plastyczne

5. Stylizacja paznokci

6. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

7. Trychologia

8. Podologia

9. Zabiegi laserowe- nie jest to sama depilacja

Opisałam w dwóch tekstach na blogu Zeszyt urody o możliwościach kariery w branży beauty

część pierwsza

część druga

Lubię pisać o edukacji kosmetycznej i na tym tez się nie skończyło. Dziś nie nazwałabym bloga Zeszyturody, ale blog ten zmieniał adres kilka razy i ta jest dla niego najlepsza.

Zdjęcie mojego autorstwa

Czy kosmetyka jest dziedziną dla każdego?

Nie każdy podejmie naukę

Na kosmetykę lub kosmetologię idą czasami osoby, które nie dostały się na inny kierunek. To nie jest dobre rozwiązanie. Nauka czegoś, czego się nie lubi, męczy. Nie sprawia przyjemności i nie dostaje się za to dobrych ocen. Pojawia się zniechęcenie, rozczarowanie, że czegoś się nie umie, a to jest „proste”. Tak powiedział ktoś komuś, a ktoś inny źle usłyszał. Podobnie jak w zabawie w głuchy telefon. Tam zawsze ktoś przerabiał to, co zostało powiedziane. Dziś tak wyglądają plotki o celebrytach. Ktoś coś gdzieś przeczyta i napisze, a inni przeczytają.

Zaangażowane we własny rozwój osoby będą szukać wiedzy samodzielnie. Zdobędą ją z wartościowych źródeł. Dobrze wybiorą edukację, mają kryteria. Często dzięki wnioskom z rozczarowania ofertą edukacyjną. Tak powstają potem kryteria wyboru. Trafiasz na coś beznadziejnego i już wiesz, że tak nie powinno być.

Zdjęcie mojego autorstwa

Nie każdy pójdzie na konferencje

Niezależnie od tego, czy będzie to wiedza płatna lub darmowa ,potrzebna jest chęć do uczestnictwa. Nie zawsze się chce w słoneczny, deszczowy dzień iść, jechać, posłuchać wykładów w pełnej sali. Czas na obejrzenie wykładów online tez jest potrzebny. Nie da się patrzeć na coś innego i mieć wykład w tle. Niektóre webinary lub filmiki można tak słuchać. Trzeba jednak też pamiętać o skupieniu na wiedzy.

Nie każdy poświęci czas i pieniądze na wiedzę o kosmetyce

Nie pójdzie na konferencje, książek i prasy nie będzie czytał. Każdy ma inne potrzeby i nie chce tracić na coś, co go nie interesuje za bardzo. Niektórzy chcą po prostu napisać byle jaki artykuł z wiedzy z internetu. Inni do tego samego tekstu sięgną po wiedzę z konferencji, książek, prasy, szkoły, webinarów online o kosmetyce i o marketingu, copywritingu.

Nie każdy będzie umiał wykonywać zabiegi kosmetyczne

Niezależnie czy będą wymagały sprzętu, pędzla do akrylu i żelu czy kosmetyków. Wszystko trzeba robić precyzyjnie. To praca na osobach, które chcą ładnie wyglądać na co dzień. Nie mogą się chować przed ludźmi z powodu nieudanych rzęs, paznokci, makijażu, zabiegów z medycyny estetycznej.

Jak widać, kosmetyka, kosmetologia to poważne i ambitne dziedziny wiedzy. Nie można dzielić czegoś na łatwe i trudne. To nie jest dobry pomysł w żadnej dziedzinie.

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

3 odpowiedzi na “Czy kosmetyka jest prostą dziedziną?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *