Kategorie
Edukacja kosmetyczna

Czy każdy może znać się na kosmetyce?

Wiele kobiet lubi dbać o siebie na co dzień. Odwiedzają drogerie stacjonarne i online. Kupują kosmetyki do twarzy, ciała, włosów, paznokci. Korzystają z zabiegów kosmetycznych w salonach, dbają o siebie w domu. One tylko testują preparaty, czytają o nich opinie, widzą w sieci efekty zabiegów na zdjęciach, wideo. Czy każdy może mieć wiedzę o kosmetyce, nie mając w tym kierunku wykształcenia? Przeczytaj o tym, dlaczego edukacja jest ważna w tej dziedzinie.

Skąd jest potwierdzona wiedza?

Informacji ze szkoły, studiów, kursów nie trzeba nigdzie weryfikować. To już zostało zrobione wcześniej przez autorów tych edukacyjnych możliwości. Piszą też książki o kosmetyce dostępne w księgarniach stacjonarnych i online. Potwierdzone informacje zapewniają także konferencje branżowe organizowane co jakiś czas.

zdjęcie mojego autorstwa

Wykształcenie i chęć sięgania po więcej

Nie każdy chce poświęci czas na konferencje, szkołę, czytanie książek z tego zakresu. Temat kosmetyki nie zaciekawi na tyle, żeby z chęcią zdobywać wiedzę. Ktoś będzie niechętnie o tym pisał, szukał informacji. Trzeba mieć do tego chęć, nawet jeśli kosmetyka nie jest twoja pasja.

Nie wmuszaj w siebie wiedzy!

Lepiej, jeśli lubisz zagadnienie, którego chcesz się nauczyć. Nie przymuszaj się do czytania informacji o działaniu, składnikach kosmetyków. Nie będzie dobrego efektu takiej nauki. Często artykuły pisane są przez osoby znające się z pozoru na wszystkim. To nie jest dobre rozwiązanie ani dla osoby, ani dla tekstu.

Czy wybór placówki edukacyjnej ma znaczenie?

Kiedyś myślałam, że im lepsza kosmetyczna szkoła, uczelnia, tym lepiej. Dziś myślę zupełnie inaczej. Istotny jest wybór nauczyciela, a nie miejsca. Ktoś pójdzie na dobry kurs, na którym nauczy się więcej niż w szkole. Ktoś inny wybierze szkołę policealną i będzie regularnie uczęszczał na konferencje, miał chęć zdobywania dalszej wiedzy. Nie wystarczy sama szkoła. To zawsze jest za mało niezależnie od renomy, opinii innych, wydanych na edukację pieniędzy. Zawsze trzeba zdobywać nową wiedzę na własną rękę.

Jak widać, każdy może mieć profesjonalną wiedzę. Musi jednak po nią sięgnąć. Patrząc na niektóre artykuły widać, kto ma wiedzę, a kto nie. Czasami nawet nie musi być podpisany autor. Świetnie przekazane informacje po prostu widać. Po tym poznaje się wartościowe strony.

Polecam następujące wpisy o wiedzy na moim blogu Zeszyturody

Poznaj zalety zdobywania nowej wiedzy

Wiedza płatna czy darmowa?

Skąd czerpać wiedzę kosmetyczną?

Autor: Joanna Kwiatek

Zodiakalna bliźniaczka, pisze, czyta, obserwuje naturę, ludzi. Pomysły znajduję w wielu miejscach.
Inspiruje mnie nawet tablica budowlana.

Jeśli chcesz docenić zaangażowanie, wiedzę profesjonalną z zakresu kosmetyki, to możesz to zrobić tu:

https://buycoffee.to/asiaokosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *